EU-Ratspräsidentschaft 2011

Tysiąc lat sąsiedztwa z Polską

Wielka wystawa w Berlinie o historii i sztuce dowodzi, że w relacjach polsko-niemieckich nie sposób uciec od polityki.
„Obok. Polska – Niemcy. 1000 lat historii w sztuce" – taki tytuł nosi otwarta w środę w Berlinie wystawa opowiadająca o wspólnych losach sąsiadujących narodów z polskiej perspektywy. Niemiecki tytuł wystawy jest nieco inny i słowo „Obok" zastąpiono sformułowaniem „Tür an Tür" (Drzwi w drzwi).

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.09.2011

Największy festiwal sztuki i smaku w Polsce

W dniach 9-11 września Lublin będzie po raz trzeci kulinarną stolicą Europy. W tych dniach na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się III edycja Europejskiego Festiwalu Smaku, który dobrze wpisuje się w czas polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. To największy w Polsce międzynarodowy festiwal muzyki, sztuki i dobrego smaku przez który w tym roku przewinie się 100 tysięcy ludzi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.09.2011

SLD walczy z PO na konwencje

Aleksander Kwaśniewski i Leszek Miller wystąpią obok Grzegorza Napieralskiego na imprezie poświęconej Polsce w Unii Europejskiej. SLD postarał się o duże nazwiska na swą sobotnią konwencję, by przyciągnąć uwagę dziennikarzy. Bo tego samego dnia konwencję programową będzie miała PO.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.09.2011

Gry i zabawy w PRL: od Wałęsy do Masłowskiej

Andrzej Wolski kończy pracę nad filmem „Toys" - o grach i zabawach z czasów PRLu jako źródle polskiej kreatywności. Godzinna realizacja z cyklu „Przewodnik dla Polaków" powstaje na zamówienie Instytutu Adama Mickiewicza i należy do Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.08.2011

Eksperci: Polska jest "krajem wagi ciężkiej"

Unijna prezydencja będzie dla Polski swoistym egzaminem po siedmiu latach członkostwa we wspólnocie - ocenili niemieccy eksperci. Oczekiwania Niemiec wobec polskiej prezydencji są dość wysokie, zwłaszcza po względnie słabej - w ich ocenie - prezydencji Węgier. Niemieccy eksperci zwracają też uwagę na wyborczy kontekst polskiej prezydencji w drugiej połowie bieżącego roku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2011

Poradnik dla obcokrajowców: zdejmij buty na prowincji

Zagraniczne delegacje będą dostawać książki o Polsce. Dowiedzą się z nich jak jeść oscypki i dlaczego warto nosić ładne skarpetki. Zupa ogórkowa z rybą, gaspacho truskawkowe z jogurtem, kiszka ziemniaczana z kurkami, jabłka w białym winie - takie przepisy można znaleźć w publikacji "Cuisine PL" wydanej z okazji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Przy każdym z poszczególnych przepisów kulinarnych opisany jest główny produkt, z którego wykonana jest potrawa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2011