Agnieszka Oszust

George Michael śpiewająco otworzy wrocławski stadion

Blisko pół setki muzyków na scenie, bajeczny multimedialny show ze statkiem kosmicznym, trzydziestotysięczna publiczność i oczywiście gwiazda wieczoru - brytyjski wokalista George Michael. Dzisiejsza uroczysta inauguracja wrocławskiego stadionu zapowiada się emocjonująco.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.09.2011

Studenci zrekonstruują dach nieistniejącej synagogi

We Wrocławiu we wtorek rozpoczyna się ostatni etap międzynarodowych warsztatów, których uczestnicy rekonstruują dach nieistniejącej synagogi w Gwoźdźcu k. Lwowa. Rezultaty pracy kilkudziesięciu studentów z Polski i zagranicy obejrzeć będzie można w 2013 roku w Muzeum Historii Żydów powstającym na terenie getta warszawskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.08.2011

Festiwal Teatrów Wędrujących, czyli prawie jak w Rio

Kolorowe pochody artystów, uliczne happeningi i kilkadziesiąt spektakli granych na bruku. W samym środku lata Jelenia Góra ma swój mały karnawał. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat aktorzy Festiwalu Teatrów Wędrujących ruszą ze swoimi spektaklami także do podsudeckich miasteczek. W piątek 5 sierpnia w Jeleniej Górze rozpoczyna się Festiwal Teatrów Wędrujących. Przez cztery dni na ulicach miasta spotkać będzie można aktorki przebrane w barokowe suknie, klaunów i akrobatów na szczudłach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.08.2011