Paula Rola

Milion dla mieszkańców na ich ważne sprawy

Gorzów po raz pierwszy w historii przeznaczył 1 mln zł na tzw. budżet obywatelski. Mieszkańcy w specjalnym głosowaniu będą mogli wybrać przedsięwzięcia zaproponowane przez obywateli. Listę inwestycji poznamy w przyszłym tygodniu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.11.2012

Zawarcia woda nie postraszy, w Gorzowie przebudują kanał

Przebudowany gorzowski kanał Siedlicki ma ujarzmić Wartę i być skuteczną zaporą przeciwpowodziową, ocalić domy i pola. Marszałek oficjalnie podpisała decyzję o przyznaniu ponad 11 mln zł na modernizację kanału.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.11.2012

Zabytki ze sztucznym DNA. Złodzieje bójcie się

W Szczecinie złodzieje dzieł sztuki ukradli spod pałacu kilkutonowe lwy. W lubuskich kościołach to nie przejdzie, bo zabytki mają kod DNA. Policja oznaczyła już grubo ponad 5 tys. przedmiotów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.10.2012

Jak dojechać po weekendzie do Poznania? W następną niedzielę ma być lepiej

W niedzielę pociąg relacji Kostrzyn - Poznań Główny miał tylko jeden wagon, a na stacji Gorzów czekało na niego mnóstwo osób. Niestety część nie wsiadła, bo pociąg był wypełniony po brzeg - poskarżył się czytelnik. Przewozy Regionalne tłumaczą, że jeden z wagonów się zepsuł, a innego nie mieli.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.10.2012

Kolejni usłyszeli zarzuty w betonowej aferze

Kolejne dwie osoby usłyszały zarzuty w sprawie nieprawidłowości przy budowie podziemnego parkingu Filharmonii Gorzowskiej. Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie chce przedłużyć śledztwo do końca roku, bo... sprawa jest bardziej skomplikowana niż myślano.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2012

Niepełnosprawni w Gorzowie: Tramwajem nie podjedziesz

Wysokie krawężniki, nieprzystosowane dla wózków tramwaje, to zmora dla niepełnosprawnych w Gorzowie. Towarzystwo Walki z Kalectwem domaga się więc busa taksówki. Bogusław Nowak, były gorzowski żużlowiec, od ponad 20 lat jeździ na wózku. W środę do ratusza, gdzie debatowali radni, przywiózł w teczce cztery tysiące podpisów pod inicjatywą, która ma ułatwić niepełnosprawnym życie w mieście.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.08.2012

Miłośnicy golfa już odliczają dni do otwarcia pola

Strzelnica golfowa, czyli tzw. driving range na miejskim polu golfowym "Zawarcie", który buduje ZUO, będzie otwarta już na początku września. Na to, by postrzelać piłeczką na polu będzie trzeba jeszcze poczekać, aż wzrośnie i zakorzeni się trawa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.08.2012

Nowa cygańska muzyka, w której nie ma obciachu

Wieczór klubowej muzyki cygańskiej - jeden z punktów w programie festiwalu Romane Dyvesa - okazał się strzałem w dziesiątkę. Tłum Cyganów i Polaków, młodszych i starszych mówił, że ta muzyka nie jest obciachowa.
Wiesz, jakie jest stereotypowe myślenie o Cyganach - że kradną itp. Nie obawiałeś się przyjechać na cygański festiwal?
- W żadnym wypadku. Dla mnie występ tutaj to powód do dumy i radości.
A jaki jest twój stosunek do Cyganów?

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.07.2012

Gorzowski szpital spółką. Na razie falstart

Szykuje się awantura o szpital w Gorzowie. Marszałek chce jak najszybciej przekształcić go w spółkę. I trafia na opór w sejmiku.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2012

Prezydenta Jędrzejczaka sprawa życia i śmierci

W środę w sądzie apelacyjnym w Szczecinie rozpoczął się kolejny proces prezydenta Gorzowa. Tadeusz Jędrzejczak odwołał się od wyroku sądu pierwszej instancji, który skazał go na sześć lat więzienia za udział w tzw. aferze budowlanej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.06.2012