m.ka

Niemcy rozczarowani po wizycie papieża

Wizyta papieża pozostawiła mieszane odczucia, zauważa niemiecka prasa. Wielu komentatorów pisze o rozczarowaniu brakiem postępu w dialogu ekumenicznym oraz odrzuceniem apeli o reformy w Kościele katolickim.
- W czasie wizyty Benedykta XVI świeciło słońce, msze były wzruszające, przyszło na nie 300 tysięcy wiernych, więcej niż oczekiwano. A jednak ta trzecia wizyta papieża w Niemczech jest ogólnie rzecz biorąc rozczarowaniem - napisała "Sueddeutsche Zeitung".

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.09.2011

Żądania opozycji wobec Merkel

Niemiecka kanclerz oświadczyła, że chadecko-liberalna koalicja rządząca będzie kontynuować swoją pracę pomimo druzgocącej porażki liberałów we wczorajszych wyborach w Berlinie oraz konfliktu o politykę służącą stabilizacji euro.
- Myślę, że będziemy kontynuować naszą pracę w rządzie i nie sądzę, że stanie się to trudniejsze - powiedziała Merkel na konferencji po posiedzeniu władz partii w Berlinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.09.2011

Integracja europejska po niemiecku

Kanclerz Niemiec powściągliwie wypowiedziała się o pojęciu "Stanów Zjednoczonych Europy". - Wolę się posługiwać terminem "Unia Polityczna" - oświadczyła Angela Merkel.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wypowiedziała się w Berlinie na uroczystości z okazji 50-lecia think tanku Bergedorfer Kreis, specjalizującego się w zagadnieniach niemieckiej i europejskiej polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.09.2011