kl

Z Bałtyku do Schwedt/ Odra bliżej morza

Po kilku latach negocjacji i sporów Polacy i Niemcy prawdopodobnie porozumieją się co do modernizacji dolnego odcinka Odry. Nasi zachodni sąsiedzi będą mogli wpływać z Bałtyku do Schwedt, ale dołożą się do inwestycji hydrotechnicznych, które m.in. poprawią bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.
- Aktualnie trwają jeszcze redakcyjne uzgodnienia dotyczące ostatecznego kształtu porozumienia - poinformował nas w piątek Andrzej Kreft, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2008

U wojewody o rurach i pociskach/ Gazoport na razie planowo

Gaz z gazoportu w Świnoujściu wpłynie do krajowych rur w rejonie Goleniowa. Na razie jednak trwają prace przygotowawcze i projektowe związane z budową terminalu skroplonego gazu ziemnego (LNG). Wczoraj u wojewody relacje zdawali wszyscy uczestnicy inwestycji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.03.2008

Niemcy chcieliby pieniędzy na korytarz/ Czy nasze porty stracą?

Niemcy zabiegają w Brukseli o pieniądze na swój szlak transportowy z południa Europy do ich portów bałtyckich. - To zagrożenie dla nabrzeży w Szczecinie i Świnoujściu - ostrzega Janusz Catewicz, prezes ZMPSiŚ. Zaapelował we wtorek do rządu o skuteczne zabiegi w celu umieszczenia naszego korytarza w europejskiej sieci transportowej. Pomogłoby to pozyskać pieniądze na modernizację szlaków wodnych, drogowych i kolejowych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.03.2008

Prezes z Poraja u stoczniowców

Dywizje Złomreksu
Chcemy w Szczecinie budować statki - potwierdził wczoraj w Szczecinie związkowcom Przemysław Sztuczkowski, prezes i właściciel Złomreksu. Dodał, że negocjacje w sprawie zakupu Stoczni Szczecińskiej Nowej posuwają się do przodu, a on ma zamiar kupić także Stocznię Gdynia. - Uważamy, że w tej grupie powinien się też znaleźć Cegielski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.02.2008