Karolina Kamińska

Spotkanie z niemiecką minister środowiska i zdrowia

- Zabezpieczenie przeciwpowodziowe i ochrona zdrowia - to dwa tematy, na jakie marszałek województwa Elżbieta Polak rozmawiała z minister środowiska, zdrowia i konsumentów z Brandenburgii Anitą Tack.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2013

Ministerstwo za utrzymaniem UWT!

Wygrana bitwa o utrzymanie trzech programów unijnych na zachodnim pograniczu Polski. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego opowiedziało się wczoraj za utrzymaniem 3 programów realizowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.02.2013

Wysypisko w Raculi spełnia rygorystyczne wymogi

Wysypisko śmieci w podzielonogórskiej Raculi spełnia wszystkie rygorystyczne wymogi unijne. Od tego roku każdy zakład specjalizujący się w utylizacji śmieci musi sprawdzać, jaki jest wskaźnik przetworzenia bioodpadów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.02.2013

Biegli o zatrutym mleku: zawierało preparat przeciw gryzoniom

Granulat znaleziony w mleku w proszku zawierał preparat przeciw gryzoniom - tak wynika z ekspertyzy biegłych, którzy przeprowadzili badania na wniosek prokuratury w Częstochowie. O sprawie informowaliśmy dwa tygodnie temu w Radiu Zachód.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.01.2013

Radni sejmiku przyjęli budżet województwa

Radni sejmiku województwa przyjęli budżet województwa na 2013 rok. Podczas głosowania obecnych było 30 radnych, za głosowało 16 radnych, przeciw 14, żaden z radnych nie wstrzymał się od głosu. Tak jak zapowiadano, radni zaplanowali dochody na przyszły rok na poziomie 507 milionów, zaś wydatki 501,7mln.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.12.2012

Debata o przekształceniu szpitala w Gorzowie

Samorządowcy, przedstawiciele związków zawodowych, zarząd województwa, a także dyrektorzy szpitali i radni sejmiku dyskutują o sytuacji w lubuskiej służbie zdrowia. Najwięcej uwagi poświęcono gorzowskiej lecznicy, która ma w najbliższym czasie zostać przekształcona w spółkę prawa handlowego. Prognozowany termin to kwiecień 2013 r.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.12.2012

Port Zielona Góra z największą dynamiką wzrostu pasażerów

Urząd Lotnictwa Cywilnego podsumowuje pierwsze półrocze 2012 roku. Z portów regionalnych największą popularnością cieszyły się lotniska w Krakowie, Gdańsku oraz Katowicach. Największą dynamiką wzrostu liczby pasażerów może pochwalić się port lotniczy Zielona Góra.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.09.2012

Konwent marszałków w Zielonej Górze

W Zielonej Górze rozpoczął się dzisiaj Konwent Marszałków Województw RP. Przez najbliższe dwa dni przedstawiciele wszystkich województw będą dyskutować o najbardziej palących problemach, z jakimi borykają się samorządy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.09.2012