Żary

Pochodnie i okrzyki podczas marszu narodowców

Narodowe Odrodzenie Polski we współpracy z kibicami lokalnego klubu Promień zorganizowało w Żarach, niedzielę wieczorem obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. Marsz miał przebieg pokojowy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.03.2013

Żary będą miały własne muzeum

- Powiedzcie ludziom, którzy mieszkają w slamsach bez toalet, że nie samym chlebem żyje człowiek, czy też o wyższych wartościach, że jest nam potrzebne muzeum - grzmiał radny Józef Szczotka podczas dyskusji nad jego utworzeniem.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.03.2013

Wielka kara dla Kronopolu

Największy producent paneli z drewna został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za niedozwolone zmowy cenowe. Chodzi o prawie 14 mln zł.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.01.2013

Kronopol zapłaci 14 mln zł kary. Za zmowę z dystrybutorami

Przez blisko 10 lat firma Kronopol była w zmowie z dystrybutorami, z którymi ustalała minimalne ceny sprzedaży płyt wiórowych i pilśniowych - orzekł UOKiK.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2013

Zbadają powietrze w Żarach

W Żarach na terenie szkoły podstawowej nr 1 stanęła stacja monitoringu powietrza. - Decyzję o jej powstaniu podjął minister ochrony środowiska na liczne apele mieszkańców miasta – mówi poseł Bożenna Bukiewicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.09.2012

Powiat żarski znalazł się w dramatycznej sytuacji finansowej

Powiat żarski w wydatkach musi wyciąć co najmniej 3 mln zł. W przeciwnym razie grozi mu bankructwo i zarząd komisaryczny. Ostatnie słowo mają radni.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.08.2012

Wielka kasa dla małych wsi. Aż 65 mln zł na budowy i remonty

Marszałek Elżbieta Polak w piątek podpisała umowy z przedstawicielami 45 gmin i miast. Miliony z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwolą na przebudowy sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Z unijnej kasy skorzystają m.in. gminy Żary, Kolsko i Kargowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.07.2012

Nie możemy otworzyć okien, bo w powietrzu jest trucizna

Mieszkańcy osiedla Moniuszki wciąż narzekają na jakość powietrza. W walkę zaangażowali również parlamentarzystów. Monitoring ma ich uspokoić.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.05.2012

Szok: Gubin chce do Żar

- Nie chcemy być dłużej w tym powiecie. Lepiej nam będzie w żarskim - mówi radny Edward Patek. Na najbliższej sesji złoży wniosek, który rozpocznie walkę o wyłączenie Gubina z powiatu krośnieńskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.12.2011

Tak dla kopalni. Gminy podpiszą porozumienie w Gubinie

W piątek gospodarze gmin i stowarzyszeń spotkają się w Gubinie, by podpisać porozumienie w sprawie planowanej kopalni i elektrowni. Chcemy dać sygnał, że jesteśmy za i że będziemy pomagać, by inwestycja doszła do skutku. - Sytuacja samorządów nie jest zbyt dobra. Nie zapowiada się, że będzie lepiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.10.2011