Aurelia Radziukiewicz

Obchody 70. rocznicy zbrodni wołyńskiej w Zielonej Górze

W dniach 11-12 lipca 1943 roku nacjonaliści ukraińscy dokonali na Wołyniu skoordynowanego ataku na Polaków. Zginęło wtedy około 11 tysięcy osób. Ofiary palono żywcem, gwałcono kobiety. Do ataku doszło w 150 miejscowościach. Wykorzystano fakt gromadzenia się (w niedzielę 11 lipca) ludzi w kościołach. Około 50 świątyń katolickich na Wołyniu zostało wtedy spalonych i zburzonych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.07.2013

K. Szumilas o nowej maturze od 2015 roku

Zamiast prezentacji zestaw pytań na egzaminie ustnym z języka polskiego oraz obowiązek przystąpienia do egzaminu pisemnego z jednego z tzw. przedmiotów do wyboru. Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podczas wczorajszej wizyty w Zielonej Górze przypomniała o planowanych zmianach w maturze.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.01.2013

K. Szumilas z wizytą w Zielonej Górze

Od 1 września 2014 roku wszystkie sześciolatki będą miały obowiązek rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie. Z badań przeprowadzanych systematycznie przez resort edukacji narodowej wynika, że aż 80% rodziców uczniów, którzy rozpoczęli naukę jako sześciolatki, jest zadowolonych z edukacji swoich dzieci. By promować dobre praktyki w zakresie posyłania młodszych dzieci do szkoły do Zielonej Góry przyjechała dzisiaj minister edukacji Krystyna Szumilas.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2013

Nadal niski poziom zdawalności w WORD. Dziennikarze piszą test

Za nami pierwszy tydzień nowego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zielonej Górze do testu podeszło w sumie 75 osób, z czego tylko 2 zdały.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.01.2013

Nowy egzamin na prawo jazdy: w Zielonej Górze teorię zdała tylko 1 osoba

Nowy egzamin teoretyczny na prawo jazdy zbiera żniwo. Od poniedziałku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zielonej Górze do testu podeszło już kilkadziesiąt osób, ale tylko jednej udało się zdobyć wymaganą ilość punktów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.01.2013

W MZL o Powstaniu Wielkopolskim

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbyła się dzisiaj uroczystość poświęcona 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.01.2013

Chcemy kopalni. List do ministra

Mieszkańcy gmin Gubin i Brody zrzeszeni w stowarzyszeniach „Na rzecz rozwoju Ziemi Gubińskiej” i „Zmieńmy razem gminę Brody” chcą rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na budowie kopalni węgla brunatnego i elektrowni w województwie lubuskim.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.12.2012

"Wspólnie w Europie". Dni niemieckie na UZ

"Wspólnie w Europie” – to hasło tegorocznej edycji Dni Niemieckich organizowanych przez Centrum Kultury i Języka Niemieckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.10.2012