ng

Ponad 140 tys. listów w obronie praw człowieka

W całej Polsce napisano ponad 140 tys. listów w ponad 200 miejscach w obronie więźniów sumienia i innych osób narażonych na łamanie praw człowieka.
W tym roku najwięcej listów napisano dla Alesia Bialackiego, białoruskiego obrońcy praw człowieka, dla przymusowo wysiedlonych rodzin z ulicy Coastei w Kluż-Napoce w Rumunii oraz dla Rosy Franco z Gwatemali, matki zamordowanej nastolatki, która walczy o sprawiedliwość.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.12.2012

IPN o Wałęsie i nowe kontrowersje

Autorzy IPN wydali książkę poświęconą internowaniu Lecha Wałęsy. Stawia ona byłego prezydenta w dobrym świetle, ale ujawnia kontrowersyjne fakty z raportów BOR.
Książka „Kryptonim 333" trafiła do sprzedaży tydzień temu. Zredagowali ją pracownicy IPN Tomasz Kozłowski i Grzegorz Majchrzak. Nie ukazała się jednak nakładem Instytutu, a jednego z chorzowskich wydawnictw. Jest poświęcona internowaniu Lecha Wałęsy go osadzeniu w ośrodku w Arłamowie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.12.2012

Banki Żywności rozpoczęły świąteczną zbiórkę

Czy można cieszyć się świętami, gdy doskwiera głód? - pod takim hasłem Banki Żywności rozpoczęły Świąteczną Zbiórkę Żywności i zachęcają wszystkich do wsparcia osób najuboższych

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.11.2012

Polska i Niemcy wymienią policjantów

Polska i Niemcy chcą wdrożyć program wymiany policjantów, aby lepiej wspólnie walczyć z przestępczością, szczególnie w regionach przygranicznych

- Uzgodniliśmy dziś program wymiany, tak aby niemieccy i polscy funkcjonariusze policji mogli w przypadku konkretnych działań śledczych owocnie ze sobą współpracować. Na początek funkcjonariusze policji z Niemiec udadzą się na trzy miesiące do Polski. Następnie zamierzamy gościć kolegów z polskiej służby policji w Niemczech - powiedział Hans-Peter Friedrich.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.11.2012