Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu POMERANIA

Polsko-niemieckie warsztaty 'Transfer innowacji i personelu'

Polsko-niemieckie warsztaty z udziałem przedstawicieli szczecińskich szkół wyższych oraz niemieckich przedsiębiorstw z regionu Uckermark odbędą się w dniu 10 kwietnia 2014r. w Schwedt nad Odrą.

Celem spotkania jest nawiązanie kontaktów pomiędzy polskimi uczelniami a niemieckimi przedsiębiorstwami w kierunku wypracowania dalszych form kooperacji w zakresie transferu innowacji i personelu.

Z wcześniej przeprowadzonych rozmów wynika, że z obu stron: świata biznesu i nauki, istnieje zainteresowanie transgraniczną współpracą na następujących płaszczyznach:

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.04.2014

KulinariUM 2013 w Schwedt nad Odrą - oferta dla wystawców

Kulinarne targi do zwiedzania, smakowania i degustowania

Jesienią Teatr Miejski w Schwedt, oprócz nowego sezonu teatralnego z licznymi ofertami kulturalnymi, oferuje również interesujące wydarzenia targowe. Jednym z nich są targi kulinarne KulinariUM.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.10.2013

Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców - gospodarka odpadami

'Struktury gospodarki odpadami w Polsce i w Niemczech - innowacyjne metody recyklingowe oraz technologie ochrony środowiska' to temat 67. Polsko-Niemieckiego Forum Przedsiębiorców, które organizuje Związek Komunalny Europaregion POMERANIA st. zarej. w dniu 22 stycznia 2013 roku w miejscowości Angermünde.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2013