Iwona Krawczyk

Prezydent odwołał szefa Filharmonii Gorzowskiej

Krzysztof Świtalski nie kieruje już Gorzowską Filharmonią. Decyzje o odwołaniu szefa filharmonii potwierdził dziś w Radiu Gorzów prezydent miasta. Tadeusz Jędrzejczak tłumaczył, że trzeba było tak zrobić dla dobra instytucji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.03.2013

Kto się boi konkurencji ze strony lotniska w Babimoście?

Absurdalna inwestycja i przykład marnotrawienia unijnych pieniędzy - według jednych; prestiż i konieczność dla rozwoju województwa - według innych. Lubuscy parlamentarzyści dyskutowali na naszej antenie o porcie lotniczym w Babimoście. To kolejne głosy w dyskusji po niedawnym artykule w niemieckim tygodniu Der Spiegel, który uznał tę inwestycję za chybioną i pokazującą jak w naszym kraju marnotrawi się europejskie środki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.03.2013

Dyrektor szpitala skarży się na komorników

Dyrektor gorzowskiego szpitala składa skargę na komorników, którzy zajęli szpitalny sprzęt, w tym tomograf komputerowy. Informacja o zajęciu pojawiła się wczoraj.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.01.2013

Rada społeczna szpitala mówi „nie” przekształceniu

Rada społeczna gorzowskiego szpitala przeciwna jego przekształceniu w spółkę. Taka decyzja zapadła podczas dzisiejszego posiedzenie rady, na którym opiniowany był plan na najbliższy czas dla lecznicy. I choć opinia rady społecznej nie jest wiążąca dla dyrekcji czy władz województwa, to brak zgody wywołał duże emocje.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.01.2013