Schwedt nad Odrą

Gryfinianie znów na wielkiej scenie

W najbliższą sobotę w teatrze Uckermärkische Bühnen w Schwedt odbędzie się premiera trzeciego musicalu, opartego na twórczości Szekspira. Nosi tytuł „Will bald im Elfenwald”. Akcja ponownie rozgrywa się w świecie elfów i faunów, w które po raz trzeci wcielają się tancerze Teatru Tańca Ego Vu, działającego w Gryfińskim Domu Kultury. Wśród nich jest Eliza Hołubowska (na zdjęciu z tyłu - autorka całej choreografii spektaklu), która wraz z Katarzyną Łyczakowską wykonuje także powietrzne akrobacje.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.10.2014

Polsko-niemieckie warsztaty 'Transfer innowacji i personelu'

Polsko-niemieckie warsztaty z udziałem przedstawicieli szczecińskich szkół wyższych oraz niemieckich przedsiębiorstw z regionu Uckermark odbędą się w dniu 10 kwietnia 2014r. w Schwedt nad Odrą.

Celem spotkania jest nawiązanie kontaktów pomiędzy polskimi uczelniami a niemieckimi przedsiębiorstwami w kierunku wypracowania dalszych form kooperacji w zakresie transferu innowacji i personelu.

Z wcześniej przeprowadzonych rozmów wynika, że z obu stron: świata biznesu i nauki, istnieje zainteresowanie transgraniczną współpracą na następujących płaszczyznach:

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.04.2014

KulinariUM 2013 w Schwedt nad Odrą - oferta dla wystawców

Kulinarne targi do zwiedzania, smakowania i degustowania

Jesienią Teatr Miejski w Schwedt, oprócz nowego sezonu teatralnego z licznymi ofertami kulturalnymi, oferuje również interesujące wydarzenia targowe. Jednym z nich są targi kulinarne KulinariUM.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.10.2013

9. targi INKONTAKT w Schwedt oferują przedsiębiorcom wielorakie możliwości

W dniach 1 - 2 czerwca 2013 ponownie 300 wystawców z regionu Uckermark, okolicznych powiatów oraz z Województwa Zachodniopomorskiego zaprezentuje się zwiedzającym.

GOSPODARCZE SPOTKANIE

W ciągu ostatnich kilku lat targi INKONTAKT w Schwedt stały się jedną z największych imprez gospodarczych w północnej Brandenburgii. Również w tym roku w pierwszy weekend czerwca zaprezentują się wystawcy z Powiatu Barnim, Märkisch-Oderland, Uckermark, Pomorze Przednie-Greifswald, jak również z Pomorza Zachodniego, aby wzmocnić istniejącą współpracę gospodarczą i nawiązać dalszą kooperację.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.04.2013

3. targi zdrowia dla seniorów 'rundUM Senioren - Wszystko dla seniora'

Targi 'rundUM Senioren' organizowane są po raz trzeci w salach Teatru Miejskiego w Schwedt nad Odrą i skierowane są do wszystkich tych osób, które chcą zadbać o swoją drugą połowę życia tak, aby pozostać jak najdłużej zdrowym i sprawnym fizycznie.

Na targach w 2012 roku ponad 50 wystawców oferowało szeroki i różnorodny wachlarz ofert dostosowany do potrzeb ludzi, którzy według metryki stają się coraz starsi, jednocześnie nie starzejąc się mentalnie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.02.2013

Kalendarz wydarzeń dla przedsiębiorców Euroregionu przedłożony

Ponad 60 imprez oferują Centra Usługowo-Doradcze Euroregionu POMERANIA tworząc tym samym bogaty program wydarzeń w roku 2013. Przewidziane są transgraniczne podróże studyjne, spotkania informacyjne oraz fora przedsiębiorców dla całego spektrum branży gospodarczej.

Oferta skierowana jest przede wszystkim do małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru Euroregionu POMERANIA. Sieć Centrów Usługowo-Doradczych rozciąga się od wschodniej części Meklemburgii-Pomorza Przedniego, poprzez brandenburskie powiaty Uckermark i Barnim, aż po całe Województwo Zachodniopomorskie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.02.2013