Babimost

Lubuskie. 12 mln na inwestycje na lotnisku w Babimoście

Lotnisko pasażerskie w Babimoście (Lubuskie) otrzyma 12 mln zł unijnego dofinansowania, będzie dysponować m.in. systemem ILS wspomagającym lądowanie samolotów w trudnych warunkach pogodowych - poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.02.2013

Marszałek sięga do kieszeni. 12 milionów na Babimost

W 2013 r. na inwestycje w port lotniczy Zielona Góra/Babimost pójdzie 12 mln zł. - Przygotowujemy kilka bardzo ważnych projektów. Są kluczowe dla bezpieczeństwa na lotnisku - mówi wicemarszałek Jacek Hoffmann

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.02.2013

Lotnisko w Babimoście na szczycie tabelki, ale pasażerów nadal najmniej

Coraz większy ruch na polskich lotniskach. Tylko w pierwszej połowie br. porty lotnicze obsłużyły ponad 11 mln pasażerów - podaje Urząd Lotnictwa Cywilnego. Babimojskie lotnisko znalazło się na szczycie tabeli pod względem dynamiki wzrostu liczby zainteresowanych lotami. W porównaniu z ubiegłym rokiem to skok aż o 800 proc.!

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.09.2012

Port Zielona Góra z największą dynamiką wzrostu pasażerów

Urząd Lotnictwa Cywilnego podsumowuje pierwsze półrocze 2012 roku. Z portów regionalnych największą popularnością cieszyły się lotniska w Krakowie, Gdańsku oraz Katowicach. Największą dynamiką wzrostu liczby pasażerów może pochwalić się port lotniczy Zielona Góra.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.09.2012

Tłok na samolot do Warszawy. Więc... Dajcie większą maszynę

Minął rok od uruchomienia przez SprintAir lotów z Babimostu do Warszawy. Linia lotnicza przewiozła w tym czasie 12,5 tys. pasażerów. - Renegocjujemy umowę ze SprintAir. Zależy nam na zwiększeniu liczby rejsów albo na tym, żeby z Babimostu latał większy samolot - zapowiada marszałek Elżbieta Polak.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.07.2012

Blick über die Oder

Warschau: Masuren wollen Weltwunder werden
Die Masurische Seenplatte schickt sich an, eines der "Sieben neuen Naturwunder der Welt" zu werden, über die derzeit im Internet abgestimmt wird. Die Initiative, an der man sich noch bis 11. November beteiligen kann, war bereits vor vier Jahren von dem Schweizer Abenteurer und Millionär Bernard Weber ins Leben gerufen worden. Aus ursprünglich über 400 Vorschlägen stehen derzeit noch 28 Finalisten zur Wahl, darunter fünf aus Europa. Für Deutschland ist der Schwarzwald im Rennen.
www.new7wonders.com

Warschau/Hamburg: Aufregung um Sobieski-Gemälde

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.10.2011

Wiatr w oczy, ale Polak wierzy, że Babimost poszybuje wysoko

Komisja Europejska nie zgodziła się na dotację 20 mln zł do lotniska w Babimoście. Pieniądze miały pochodzić z premii 50 mln euro, jakie zdobyło woj. lubuskie za sprawne wydawanie pieniędzy Unii w poprzednich latach.
Artur Łukasiewicz: Czy to koniec marzeń o dużym prężnym porcie lotniczym?
Elżbieta Polak, marszałek lubuski: Komisja Europejska wniosła zastrzeżenia do wielu kategorii, nie tylko do tych. W konsekwencji z naszej premii zostawiamy 60 mln zł na poprawę infrastruktury transportowej. Dokładnie to 20 mln zł na drogi regionalne. Na lokalne nie było zgody w Komisji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.05.2011

Dzielimy 50 mln euro. Kolejne pieniądze na lotnisko

Zarząd województwa podzielił 50 mln euro nagrody z Krajowej Rezerwy Wykonania. Marszałek przeznaczy unijne pieniądze na zakup szynobusów i uruchomienie połączenia z Berlinem. Dodatkowe środki popłyną do lotniska w Babimoście.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.03.2011

Koniec lotów z Babimostu do Warszawy?

To niemal pewne, że po 18 stycznia lotnisko w Babimoście opustoszeje. W czwartek prezes Wicherek oświadczył nam, że jego firma nie złoży oferty na loty do stolicy. LOT też nie jest zainteresowany.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.01.2011

Kibice na EURO 2012 przylecą też do Babimostu

Spółka PL 2012 potwierdziła, że port w Babimoście będzie lotniskiem zapasowym dla Poznania.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.09.2010