Kultur und Gesellschaft/ kultura i społeczeństwo

Czy w Zielonej Górze powinien się odbyć Festiwal Piosenki Rosyjskiej? (sonda)

- Organizacja festiwalu w tych warunkach jest niewykonalna. Impreza kulturalna stałaby się sprawą polityczną, a my zostalibyśmy oskarżeni wręcz o zdradę narodową - mówi Tomasz Nesterowicz, zielonogórski radny i dyrektor Festiwalu Piosenki Rosyjskiej.
Festiwal Piosenki Rosyjskiej odbywa się w Zielonej Górze od 2008 r. Od początku budził różne emocje. Część osób uważała, że impreza promuje miasto. Inni - że samorząd nie powinien dawać pieniędzy na wydarzenie, które kontynuuje tradycje festiwalu piosenki radzieckiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.04.2014

Bachus pewny, Festiwal Piosenki Rosyjskiej - nie

Kto powinien wystąpić na Winobraniu, które będzie od 6 do 14 września? Organizatorzy zapytają o to mieszkańców. A co z Festiwalem Piosenki Rosyjskiej? Jeszcze nie wiadomo...
- Z powodu sytuacji na Ukrainie wszystko zależy teraz od rządów Polski i Rosji. Wcześniej festiwal w Zielonej Górze i podobny, z tym że piosenki polskiej w Kaliningradzie zostały wpisane w protokół współpracy międzynarodowej - mówi Tomasz Nesterowicz. - Szansa była duża, że obie imprezy się odbędą. Zainteresowanie rządu, jak i sponsorów, było duże. Teraz wszystko uzależnione jest od wydarzeń na Krymie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.03.2014