Seebad Ueckermünde / Bürgersaal / Ratusz Ueckermünde

Wzruszający Koncert Adwentowy Chóru Don Dori Don w Ueckermünde

Monika Walczukiewicz, Alexander Kalischewski, prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, Chór DON DIRI DON, Zespół instrumentalny Musica, fot. R. Kalischewski.jpg

14 grudnia br. w zaprzyjaźnionym ze Szczecinem mieście Ueckermünde odbył się wspaniały koncert kolęd w wykonaniu Szczecińskiego Dziecięcego Chóru Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego DON DIRI DON kierowanego od 28 lat przez prof. dra hab. Dariusza Dyczewskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.12.2018

Niezwykle udany Koncert Wagnerowski w Ueckermünde

dr Friederike Meinel, Michał Landowski, prof. Sylwia Burnicka - Kalischewska, fot. Gudrun Kelbsch.jpg

W piątek 19 października 2018 r. w Sali Ratuszowej Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde odbył się Koncert Wagnerowski połączony z prezentacją monografii „Wesendonck-Lieder Ryszarda Wagnera. Jak osadzić słowa w dźwięku? Geneza włoskiej śpiewności i dramatycznej deklamacji” autorstwa dr Friederike Meinel, wydanej ze środków na utrzymanie potencjału badawczego Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.10.2018

One hand one heart - Musical-Gala zum 100. Geburtstag des grossen „Lenny“ Bernstein

Eliza Nowakowska, Roland Müller, Foto Alexander Kalischewski.jpg

Am vergangenen Samstag, dem 15. September 2018 luden der Musikverein Bel Canto Ueckermünde e.V. und das Seebad Ueckermünde in den Bürgersaal des Rathauses zu einer spektakulären Musical-Gala anlässlich des 100. Geburtstag von Leonard Bernstein, der zwei Wochen zuvor - am 25. August - begangen wurde.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.09.2018

Koncert Walentynkowy w Ueckermünde 24.02.2018

Julita Wudarczyk, prof. Sylwia Burnicka - Kalischewska, dr Paweł Wolski, Aleksandra Wojtachnia, for. RK.JPG

W sobotę 24 lutego 2018 r. o godz. 19:00 wykładowcy i studenci wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie wystąpią w Sali Bürgersaal w Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde z koncertem „Liebe in drei Aufzügen“ („Miłość w trzech odsłonach”). Motto koncertu nawiązuje do Walentynek zwyczajowo obchodzonych 14 lutego. Data ta egzystuje w kalendarzu z małymi przerwami od roku 469. Z przekazów dowiadujemy się, że święto ma swoje korzenie w działalności biskupa Walentego z Rzymu, który udzielał ślubów jako kapłan w rytuale sakralnym.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.02.2018

Międzynarodowe kolędowanie w Ueckermünde

Aleksandra Wojtachnia, Foto Maciej Skoczeń_0.JPG

W piątek 16 grudnia 2016 w Sali Bürgersaal Ratusza Ueckermünde Stowarzyszenie Muzyczne „BEL CANTO Ueckermünde” zorganizowało koncert bożonarodzeniowy z udziałem artystów ze szczecińskiej Akademii Sztuki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.12.2016

Międzynarodowa Schubertiada w niemieckim Ueckermünde

Michał Landowski, Alena Khomich, Foto Frank Bieber.jpg

W sobotę 16 kwietnia 2016 roku na zaproszenie Stowarzyszenia Muzycznego Musikverein „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. w Ratuszu Miejskim w Ueckermünde z muzyką Franza Schuberta zaprezentowali się studenci Szczecińskiej Akademii Sztuki.

Pierwsze Schubertiady były organizowane w salonach arystokracji jeszcze za życia kompozytora. Tę ponad dwustuletnią tradycję kontynuują różne instytucje na całym świecie, głównie jednak w ojczyźnie Franza Schuberta - Austrii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.04.2016

Koncert „Ostatni dzwonek” w Ueckermünde zachwycił publiczność

Karolina Stańczyk, Marthe Lewald, Foto Frank Bieber.jpg

W sobotę 23 stycznia 2016 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Muzycznego „BEL CANTO Ueckermünde” e.V. w Sali Ratuszowej Bürgersaal w Ueckermünde rozbrzmiały głosy studentek wokalistyki Szczecińskiej Akademii Sztuki: Julity Jabłonowskiej, Agaty Porczak, Aleksandry Wojtachni, Julity Wudarczyk oraz uczennicy klasy śpiewu solowego Szkoły Muzycznej z Ueckermünde Marthe Lewald. Wszystkie sopranistki przygotowała do występu dr Sylwia Burnicka – Kalischewska, która poprowadziła koncert, a przy fortepianie zasiadła na więcej niż półtorej godziny mgr Karolina Stańczyk.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.01.2016

Rewelacyjny koncert w Ueckermünde

Wojciech Majsakowski, Eliza Nowakowska, Agata Porczak, dr Sylwia Burnicka - Kalischewska, Sören Philipp Eberbach, fot. Romuald Kalischewski.JPG

Na zaproszenie Stowarzyszenia Muzycznego „BEL CANTO Ueckermünde“ e. V. w sobotę 9 maja br. podczas uroczystego koncertu z okazji odsłonięcia w Ueckermünde pomnika Giulio Perottiego, światowej sławy tenora z XIX wieku, urodzonego w tym mieście w 1841 roku, studenci i wykładowcy wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie dali prawdziwy popis swoich umiejętności.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.05.2015