Rzepin

1% podatku na zabytki powiatu słubickiego

Stadion w Słubicach - trybuna główna

Już tylko do końca miesiąca można składać rozliczenia podatkowe za rok 2014. Wszyscy, którym na sercu leży estetyka przestrzeni publicznej, ochrona dóbr kultury i przyrody w najbliższej okolicy, tj. konkretnie na terenie powiatu słubickiego, mogą przekazać 1% swojego podatku konkretnie na zabytki powiatu słubickiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.04.2015

Stanisław Rybak - sylwetka I sekretarza KP PPR w Słubicach 1945-1948

Z pierwszymi powojennymi latami w historii Słubic wiążą się takie nazwiska jak Baranowski, Jastrzębski, Krupa, Langa, Mager, Pajączkowski, Rybak, czy Twardowski. Dziś przybliżę sylwetkę I sekretarza KP PPR w Słubicach w latach 1945-1948.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.10.2011

Regionaliści zwiedzali Słubice

Ponad 30 osób pojawiło się wczoraj w Słubicach na oprowadzeniu po trasie powstającej ścieżki edukacyjnej. Historię najważniejszych miejsc w mieście przedstawiał jeden z pomysłodawców ścieżki, regionalista Roland Semik. Wśród uczestników pieszej wędrówki po mieście znaleźli się także rzepińscy regionaliści.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.09.2011

Rowerowo-pieszy wypad regionalistów do Słubic

Już w najbliższą niedzielę, 4 września Koło Regionalistów organizuje wycieczkę rowerowo-pieszą "Słubice... Miejski Szlak Turystyczny". Wyjazd rowerami o godz. 10.00 spod budynku Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2011

Terminarz imprez Koła Regionalistów

Cedynia, Guben, Lubniewice a nawet Litwa i Chorwacja - to miejsca, do których chcą dotrzeć w tym roku członkowie Koła Regionalistów. Dziś publikujemy terminarz imprez regionalistów. Znajdziecie w nim wycieczki piesze i rowerowe, spływy kajakowe a także spotkania edukacyjne. Łącznie ponad 30 imprez!

Piąty sezon Koła Regionalistów z Rzepina

Tegoroczny sezon jest już piątym, a więc jubileuszowym rokiem działalności Koła Regionalistów z Rzepina. Z tego też powodu przyszykowaliśmy nieco odmienny niż do tej pory terminarz naszych imprez na ten sezon.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.04.2011

"Solidarność” z Lubuskich Przewozów Regionalnych zagroziła dzisiaj strajkiem

Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność”, zaniepokojona sytuacją w firmie zaprosiła dziś na rozmowy do Rzepina swoją dyrekcję i przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego. - Nie ma podpisanej umowy o przewozach na następny rok, zostały zawieszona dwa ważne połączenia, kilku osobom grozi zwolnienie z pracy - mówił nam przed chwilą szef zakładowej "Solidarności” i kierownik pociągu z Rzepina Zbigniew Spurgiasz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.12.2010

Prawie 60 Ukraińców tłoczy się w małej fabryczce wianków w Rzepinie. Tam pracują i śpią

- W Rzepinie cudzoziemcy na czarno wyplatają adwentowe wianki. Pracują i żyją w strasznych warunkach - zadzwonił dzisiaj do nas Czytelnik. Pojechaliśmy na miejsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.10.2010

Już 500 osób jeździ na wycieczki z regionaliostami z Rzepina. W weekend będą świętować czterolecie wypraw

W wycieczkach krajoznawczych po lądzie i na wodzie, wymyślonych przez szefa Koła Regionalistów Damiana Utrackiego, uczestniczą już setki osób. - Wyliczyłem, że tylko w tym roku przejechaliśmy na rowerach ponad 1250 km - mówi szef Koła Regionalistów w Rzepinie D. Utracki. - Udało nam się zorganizować prawie 30 różnych imprez - podkreśla.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.09.2010

Blues w pociągu

Bluesowy koncert w pociągu? A czemu nie? Taki był scenariusz niedzielnego festiwalu SzynoBlues. Zespoły z kilku miast jechały pociągami do Rzepina na finał imprezy, a po drodze koncertowały dla podróżnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.09.2010
Inhalt abgleichen