Przedłużyć sezon nad Bałtykiem

Polsko-niemieckie doświadczenia
Przedłużyć sezon nad Bałtykiem
Jak przedłużyć sezon nad Bałtykiem, będą się zastanawiali w czwartek uczestnicy polsko-niemieckiego seminarium. Odbędzie się ono w dostępnej przez cały rok atrakcji Świnoujścia - Forcie Gerharda. To już kolejne spotkanie branży turystycznej obu krajów, które organizuje Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Szczecinie. 
Sezon nad Bałtykiem trwa krótko, bo jest zdeterminowany pogodą. By turyści przyjeżdżali na Wybrzeże przez cały rok, trzeba ich tu czymś zwabić, dać im propozycje ciekawego spędzenia czasu także podczas niesprzyjającej aury. 
- Pragniemy wymienić się doświadczeniami z niemieckimi przedstawicielami branży turystycznej z euroregionu, dotkniętymi podobnymi problemami, na temat tej sytuacji i przeanalizować możliwości jej zmiany, skorzystać z dobrych praktyk, podzielić się rozwiązaniami, które się sprawdziły oraz podyskutować o ewentualnych zagrożeniach - wyjaśnia cel seminarium Paweł Bartnik, dyrektor biura Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. - Chcemy tym spotkaniem zapoczątkować większą dyskusję o szerszym zasięgu społecznym. Dlatego zapraszamy nie tylko przedsiębiorców, ale i przedstawicieli samorządów lokalnych. 
Podczas seminarium mowa będzie m.in. o tworzeniu oferty posezonowej i dystrybucji miejsc noclegowych w Niemczech, profesjonalnemu przygotowaniu turystycznej kadry do kreowania nowych pomysłów za unijne pieniądze, całorocznej atrakcyjności miast regionu. Jego polscy uczestnicy będą mogli też zaprezentować swoje propozycje dla klientów z Niemiec. Oczywiście, będzie też okazja zwiedzić Fort Gerharda.
Udział w spotkaniu polsko-niemieckiej branży turystycznej jest bezpłatny, bo dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg IV A. Zainteresowani uczestnictwem w nim mogą jeszcze dziś (11 bm.) przesłać faksem: 91 486 08 25 lub e-mailem:cud.szczecin@pomerania.org.pl, swój akces. 
(mag)

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 11.10.2010