Zaproszenie do Pasewalku: Akcje przeciwko festynowi neonazistow

Co?:
Spotkanie organizacyjne Inicjatywy Społecznej „Przedpomorze – otwarte, demokratyczne, kolorowe“. Inicjatywa ma charakter obywatelski i skierowana jest w pierwszej linii przeciwko planowanemu festynowi neonazistów.

Gdzie?:
- spotkanie Inicjatywy w Kościele Mariackim na Rynku w Pasewalku
- akcje protestacyjne: wzdłuż drogi do festynu neonazistów, potem demokratyczny festyn na Rynku w Pasewalku i koncerty w Kościele Mariackim w Pasewalku

Kiedy?
- spotkanie Inicjatywy: czwartek, dnia 26.07.2012, godz. 16.00 Kosciol Mariacki na Rynku w Pasewalku (Dojazd: przejście graniczne w Lubieszynie, potem cały czas prosto aż do Pasewalku, tam w kierunku Zentrum/Markt, wieża kościelna jest z daleka widoczna)
- akcje protestacyjne: 11.08.2012

Tło:
Dnia 11.08.2012 w Pasewalku planowany jest festyn głównego organu prasowego NPD (Niemiecka Partia Nacjonalistyczna) „Deutsche Stimme“. Festyn jest pretekstem dla zgromadzenia licznych neonazistów. Region Przedpomorze mobilizuje się aby masowo protestować przeciwko temu zgromadzeniu.

Zapraszamy Państwa na spotkanie organizacyjne Inicjatywy „Przedpomorze – otwarte, demokratyczne, kolorowe“ skierowanej PRZECIWKO planowanemu na 11.sierpnia 2012 festynowi neonazistów w Pasewalku.
Inicjatywa została powołana przez zwykłych ludzi i uczestniczą w niej oprócz przedstawicieli wszystkich grup społecznych, politycy wszystkich demokratycznych partii, niezliczone stowarzyszenia i instytucje, parafie ewangelicka i katolicka. W każdym spotkaniu Inicjatywy uczestniczy ok. 100 osób.
Celem Inicjatywy jest stworzenie przeciwwagi dla negatywnego, nacechowanego neonazizmem wizerunku Przedpomorza. Na wieść o organizacji w Pasewalku festynu głównego organu prasowego NPD (Niemiecka Partia Nacjonalistyczna) „Deutsche Stimme“, który gromadzi licznych neonazistów oburzeni obywatele powołali do życia tę Inicjatywę, która organizuje i koordynuje masowe protesty.
Planowane są m.in. następujące akcje: łańcuch akcji przeciwko neonazizmowi wzdłuż drogi prowadzącej do festynu neonazistów, koncerty w kościołach, bicie dzwonów kościelnych, „konkurencyjny“ demokratyczny festyn na rynku w Pasewalku dnia 11.08.2012.
W imieniu organizatorów Inicjatywy serdecznie Państwa zapraszamy do uczestnictwa zarówno w kolejnym spotkaniu organizacyjnym dnia 26.07.2012 w Kościele Mariackim w Pasewalku jak i do udziału w akcjach protestacyjnych dnia 11.08.2012.
Należy wspomnieć, ze Inicjatywa jest czynnie wspierana przez Starościnę Powiatu Przedpomorze-Greifswald, przez Burmistrza Pasewalku i burmistrzów sąsiadujących gmin.
Zaproszenie to jest skierowane również do naszych Polskich Sąsiadów, w związku z tym w razie zainteresowania może ono zostać upublicznione w Państwa mediach.

Dnia 26.07.2012 będzie zapewniony tłumacz.
Kontakt po polsku, dojazd i dalsze informacje: tel. kom.: 0049 174 56 29 226

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 22.07.2012