Historia Słubic w cieniu obu totalitaryzmów. Wykład otwarty na Viadrinie

Osteuropakolloquium - Roland Semik PL

Kolokwium Wschodnioeuropejskie (Osteuropakolloquium) to projekt od lat realizowany na Europejskim Uniwersytecie Viadrina przy Katedrze Fundacyjnej ds. Kultury i Historii Europy Środkowo-Wschodniej.

Kierownikiem katedry jest prof. Werner Benecke, zaś samo kolokwium to cotygodniowe spotkania– wykłady otwarte historyków i kulturoznawców z różnych zakątków Europy Środkowo-Wschodniej, a także wspólna dyskusja na referowane tematy.

Kolejne ze spotkań odbędzie się już w poniedziałek 7 stycznia 2013 r. o godz. 18:00 w budynku głównym Europejskiego Uniwersytetu Viadrina przy Große Scharrnstr. 59, pokój 217.

Tematem prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Rolanda Semika będzie historia lokalna Słubic okresu obu totalitaryzmów, tj. od chwili dojścia Hitlera do władzy w 1933 r. aż do odwilży październikowej 1956 r. Istotne zagadnienia, które zostaną poruszone przy tej okazji, to zmiana przynależności państwowej regionu oraz powojenne próby budowania nowej tożsamości regionalnej.

Roland Semik to miejscowy regionalista, współautor ścieżki edukacyjnej po historycznych miejscach Słubic i członek zarządu stowarzyszenia "My Life - historia opowiedziana".

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Vollständiger Text/ cały tekst: http://lubuskie.ngo.pl/wiadomosc/832656.html
Veröffentlichung/ data publikacji: 29.12.2012