Kolejny gość odwiedzi kino Gryf

Po specjalnym pokazie filmu „Drogówka” z udziałem aktora Bartłomieja Topy (wyprzedano wszystkie bilety), gryfińskie kino Gryf zapowiada kolejne spotkanie z twórcą. 24 lutego gościem będzie reżyser Michał Marczak - jeden z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistów. Pretekstem spotkania jest najnowszy film Marczaka pt. „Fuck For Forest” – dynamiczny, mocny i kontrowersyjny, opisujący zjawisko współ-czesnych dzieci-kwiatów.

Młody Norweg Danny spotyka w Berlinie ludzi z grupy Fuck for Forest, którzy gromadzą pieniądze na ratowanie przyrody, sprzedając amatorskie porno w Internecie. Wszystkie filmy są własnej produkcji, do której czasami zapraszani są również przechodnie na ulicy. Lider grupy - Tommy wraz z partnerkami: Leoną i Natty stworzyli organizację z nadzieją uratowania choćby małej części amazońskiej dżungli. Jednocześnie głęboko wierzą w to, że wyzwolą świat z seksualnych zahamowań.
Fuck for Forest udaje się zebrać olbrzymie fundusze, głównie dzięki żyjącym na całym świecie entuzjastom wolnego seksu dla ekologii. Grupa wybiera się do Amazonii, aby zbawiać świat: kupić ziemię i oddać ją Indianom za darmo. Wspólna podróż w głąb Amazonii nie jest jednak wolna od konfliktów. Ideowy i praktyczny sens przedsięwzięcia staje pod znakiem zapytania w zetknięciu z rzeczywistością Amazonii.

„Fuck For Forest” otrzymał nagrodę za najlepszy film dokumentalny na ostatnim Warszawskim Festiwalu Filmowym. Jest również jednym z najchętniej pokazywanych polskich filmów na zagranicznych festiwalach.

Projekcja i spotkanie z reżyserem w niedzielę 24 lutego o godz. 21. Na zdjęciu Michał Marczak.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://www.gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=13-07&temat=8
Veröffentlichung/ data publikacji: 15.02.2013