Integracja przez sport

Kolejny raz Stowarzyszenie Edukacji i Wychowania „Nasze Lotnisko” w Chojnie zorganizowało obóz integracyjny chojeńskich dzieci i ich rówieśników z sąsiedzkiego Schwedt. Pod hasłem „Łączy nas sport” wypoczywali od 15 do 24 sierpnia nad morzem w Trzęsaczu. Poprzednie takie wyjazdy odbywały się pod hasłami: „Śladami przeszłości w przyszłość”, „Zima ze wspólną przeszłością”, „Łączy nas przyroda”, „Łączy nas kultura”. - Zwracamy dzieciom uwagę na to, co może nas łączyć, a nie patrzymy na to, co nas dzieli - mówi prezes stowarzyszenia ks. Andrzej Galant (proboszcz parafii na osiedlu Lotnisko w Chojnie).
Tegoroczne hasło szczególnie sprzyjało nawiązywaniu kontaktu, bo na boisku szybko następuje integracja i zacierają się różnice, także językowe. Każdego dnia dzieci grały w piłkę na Orliku, w minitenisa ziemnego, w badmintona. Oczywiście nie mogło zabraknąć kąpieli w morzu, nauki języka polskiego i niemieckiego, poznawania historii i atrakcji miejscowości nadmorskich. Zwiedzano Fort Gerharda w Świnoujściu, katedrę w Kamieniu Pomorskim, Wioskę Wikingów na Wolinie.

Obóz został dofinansowany przez Program Operacyjny „Europejska Współpraca Terytorialna” - Współpraca Transgraniczna Krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia oraz Rzeczypospolitej Polskiej (Województwa Zachodniopomorskiego) w ramach Funduszu Małych Projektów Interreg IVA.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=13-36&temat=8
Veröffentlichung/ data publikacji: 07.09.2013