Nie żyje Rainer Dambach, burmistrz Pasewalku

W piątek, 22 listopada 2013 roku zmarł Rainer Dambach, wieloletni burmistrz Pasewalku, inicjator Akcji Obywatelskiej "Vorpommern: weltoffen, demokratisch, bunt!" Wspierał dobrosąsiedzkie kontakty z polskimi gminami, m.in. z gminą Police.

Rainer Dambach (ur. 1952) pochodził z Badenii-Wirtembergii. Na stanowisko burmistrza Pasewalku został wybrany po raz pierwszy w w 2002 oraz na drugą kadencję - w roku 2010. W ubiegłym roku zaangażował się osobiście w tworzenie Akcji Obywatelskiej
"Vorpommern: weltoffen, demokratisch, bunt!" przeciwko ksenofobii neonazistowskiej partii NPD. Zawsze otwarty na dialog, widział szansę pogranicza polsko-niemieckiego w ożywionej współpracy gospodarczej, kulturalnej i edukacyjnej. Utrzymywał żywe kontakty z polskimi samorządami (zwłaszcza z Policami), inicjował wspólne projekty. Przyjaźnił się m.in. z burmistrzem Polic, Władysławem Diakunem.
Jego przedwczesna śmierć jest wielką, bolesną stratą nie tylko dla bliskich, ale dla wszystkich orędowników dobrego sąsiedztwa Polaków i Niemców.

Odszedł Przyjaciel.

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 25.11.2013