Kulturalny Trójkąt w Gryfinie

Od 6 do 13 lipca trwać będzie w Gryfinie trzecia część Międzynarodowych Spotkań Artystycznych „Kulturalny Trójkąt”. To młodzieżowe polsko-niemiecko-francuskie warsztaty muzyczne, taneczne i teatralne. Ich nazwa nawiązuje do Trójkąta Weimarskiego, czyli Komitetu Wspierania Współpracy Francusko-Niemiecko-Polskiej. Koordynatorem ze strony polskiej jest Janusz Janiszewski – instruktor teatralny Gryfińskiego Domu Kultury, doświadczony w ponadgranicznej współpracy kulturalnej. Partnerami zagranicznymi są: Centre Français de Berlin (Centrum Francuskie w Berlinie) i stowarzyszenie „Maison Pour Tous” - Maison des jeunes et de la Culture Jean Vilar w Igny z Francji.
Projekt rozpoczął się w ubiegłym roku. Młodzi gryfinianie uczestniczyli w lipcu w spotkaniach na Zamku Trebnitz i w Berlinie, a w październiku w Igny pod Paryżem. Teraz finał całego przedsięwzięcia odbędzie się w Gryfinie. Młodzież z trzech krajów przez tydzień będzie pracować w trzech grupach: muzycznej, tanecznej i teatralnej. Pokaz finałowy rozpocznie się w sobotę 11 lipca o godz. 17 na scenie plenerowej na gryfińskim nabrzeżu. Imprezę rozpocznie przedstawienie projektu, a potem jest w planie koncert, quiz z nagrodami dla publiczności „Na wesoło o Niemczech i Francji” i quiz językowy, gry językowe z publicznością. O godz. 18 efekty swej pracy przedstawią wszystkie trzy grupy. Następnie w akcji „Most pamięci” będą wieszane na gryfińskim moście kłódki pamięci i inne pamiątki. Od godz. 20 do 22 dyskoteka – stage freestyle i open stage.
Organizatorami są: Gryfiński Dom Kultury, Urząd Miasta i Gminy i Starostwo Powiatowe w Gryfinie. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=15-26&temat=7
Veröffentlichung/ data publikacji: 08.07.2015