Konferencja Kultura muzyczna w Szczecinie 1884-2014

Friederike Meinel, Sylwia Burnicka-Kalischewski, Foto Frank Bieber.JPG

Od 17 do 19 listopada 2016 r. w Szczecinie odbywać się będzie bardzo szczególna konferencja dotycząca szczecińskiej kultury przed i po roku 1945. W formie wykładów wypowiadać się bedą renomowani naukowcy z Uniwersytetu w Greifswaldzie, Uniwersytetu w Szczecinie, Akademii Sztuki w Szczecinie i innych instytucji. Nie zabraknie także żywej kultury Szczecina pod postacią koncertów. Na czwartek 17.11.2016 na godz. 17:30 zaplanowany jest w Ogrodzie Zimowym Pałacu pod Globusem Koncert Inauguracyjny "Muzyka kompozytorów szczecińskich", w którym z utworami Marka Jasińskiego, Janusza Stalmierskiego, Zbigniewa Kozuba i Jaromira Gajewskiego wystąpią: "Wieniawski Kwartet" z Poznania oraz muzycy szczecińscy – wykładowcy z Akademii Sztuki: Urszula Szyryńska, Julita Przybylska, Bogusław Jakubowski i Jorge Luis Valcarcel Gregorio.
19 listopada o godz. 18:00 w Sali Kameralnej Filharmonii Szczecińskiej usłyszymy muzykę operową i operetkową. Artystami wieczoru będą: Sylwia Burnicka–Kalischewska i Friederike Meinel w I części koncertu, z najpopularniejszymi utworami Ryszarda Wagnera oraz Joanna Tylkowska-Drożdż, Ewa Filipowicz-Kosińska, Paweł Wolski i Mirosław Kosiński w repertuarze operetkowo-musicalowym w II części. Przy fortepianie zasiądą Mirosława Białas i Krzysztof Figiel.
18 listopada w godzinach 10:30-13:00 i 14:30-17:00 w sali 06 Pałacu pod Globusem gość z Berlina, Friederike Meinel, wykładowca Akademii Muzycznej w Kassel, poprowadzi warsztaty wokalne "Interpretacja pieśni romantycznych".
Organizatorzy: Zakład Teorii i Kompozycji i Wydział Edukacji Muzycznej
Akademii Sztuki w Szczecinie oraz współorganizatorzy: Filharmonia w Szczecinie, Książnica Pomorska w Szczecinie serdecznie zapraszają.
Na koncert 17.11, wykłady oraz warsztaty wstęp wolny, na koncert w filharmonii 19.11 bezpłatne wejściówki do pobrania od 14 listopada w siedzibie Akademii Sztuki przy ul. Grodzkiej 50, pok. 104.
Na zdjęciu: Friederike Meinel i Sylwia Burnicka–Kalischewska, Foto Frank Bieber

Vollständiger Text/ cały tekst:
Veröffentlichung/ data publikacji: 06.11.2016