Prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska i Friederike Meinel w Koncercie Adwentowym w Berlinie

Don Diri Don - Flyer_Page_1.jpg
Don Diri Don - Flyer_Page_2.jpg
Kiwanis_Plakat_A4_Berlin_27.10.2017.jpg

12 grudnia | godz. 19.00 | Französische Friedrichstadtkirche, Gendarmenmarkt 1-5, 10117 Berlin

Na zaproszenie Międzynarodowej Organizacji KIWANIS, wspierającej potrzebujące dzieci na całym świecie Szczeciński Chór Dziecięcy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Don Diri Don pod dyrekcją Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie prof. dr. hab. Dariusza Dyczewskiego weźmie udział w prestiżowym Koncercie Adwentowym w Berlinie, który odbędzie się w Katedrze Miejskiej Französische Friedrichstadtkirche w Berlinie 12 grudnia o godzinie 19:00.

Honorowy patronat nad koncertem objął Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech Andrzej Przyłębski.

W programie koncertu z cyklu „Dzieci pomagają dzieciom – muzyka tworzy przyszłość” znajdą się różnojęzyczne utwory bożonarodzeniowe znane ponad wszelkimi granicznymi podziałami.

Swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu potwierdzili także soliści: prof. Sylwia Burnicka – Kalischewska (sopran), Friederike Meinel (sopran) i Alexander Kalischewski (sopran chłopięcy).

Przy fortepianie usłyszymy Monikę Walczukiewicz.

Szczecińscy artyści otrzymali od Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech Andrzeja Przyłębskiego zaproszenie na bankiet w Ambasadzie Polskiej w Berlinie w dniu koncertu.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://www.akademiasztuki.eu/WEM/Artykul/prof-dr-hab-dariusz...
Veröffentlichung/ data publikacji: 23.11.2017