Transgraniczni fajczarze

Mariusz Strelczuk z Chojny zajął bardzo wysokie piąte miejsce w XIX Mistrzostwach Polski w Paleniu Fajki. Odbyły się one 5 czerwca w Gorzowie. Chojnianin jest członkiem Dan Pipe Club z niemieckiego Wriezen (nigdzie bliżej nie uprawia się tej rzadkiej dyscypliny), a na mistrzostwach dodatkowo - z powodów formalnych - wystąpił w barwach KKF Konin. W zawodach chodzi o jak najdłuższe palenie w fajce jednej porcji tytoniu. Czas M. Strelczuka to 1 godz. 47 min. i 39 s. Ósme miejsce wywalczył Jerzy Grodek - także z Dan Pipe Club Wriezen (1:39,10). Przypomnijmy, że jest on autorem fraszek i aforyzmów, publikowanych od lat przez "Gazetę Chojeńską".
W Mistrzostwach Polski wystartowało 67 fajczarzy z polskich klubów plus Strelczuk i Grodek. Wygrał Jerzy Deska z Klubu Kolekcjonerów Fajek z Poznania, uzyskując czas 2:20,50. Również tytuł drużynowego mistrza Polski trafił do Poznania.

Wynik z Gorzowa dał Mariuszowi Strelczukowi drugie miejsce na liście najlepszych wyników wszech czasów wschodnich Niemiec. Na czele jest inny Polak - mieszkający we Wriezen Jerzy Grodek, który dwa lata temu w Poznaniu osiągnął rezultat 2:05,44. Dodajmy jeszcze, że zespół Dan Pipe Club Wriezen zdobył 8 maja drużynowe mistrzostwo wschodnich Niemiec. Indywidualnie Grodek był drugi, a Strelczuk piąty.

Vollständiger Text/ cały tekst: http://www.gazetachojenska.pl/gazeta.php?numer=10-26&temat=7
Veröffentlichung/ data publikacji: 29.06.2010