ArR

Sedina powraca

Koniec sporów o odtworzenie pomnika Sediny. Monument został odnaleziony! Sensacyjnego odkrycia dokonali robotnicy przygotowujący fundamenty biurowca przy Bramie Portowej w Szczecinie. Pomnik jest w złym stanie - został pocięty na kilka części. Jak twierdzą jednak konserwatorzy zabytków, pierwsze oględziny dają nadzieję, że oryginał rzeźby Ludwiga Manzla wróci na plac Tobrucki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.04.2011

Prywatny Bismarck - Miasto przegrywa z właścicielem

Spółka KPW Bismark Kałuski nadal będzie mogła zaniedbywać szczecińską wieżę Bismarcka. Miasto Szczecin przegrało proces, w którym władze gminy próbowały odebrać nieruchomość.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.01.2010

Sedina.pl na papierze

Premiera kolejnego rocznika.
Można już szukać kolejnej edycji wydawnictwa „sedina.pl magazyn. Rocznik Miłośników Dawnego Szczecina". W środku m.in. miasto z czasów napoleońskich i historia wciąż działającej palarni kawy. Oficjalna premiera odbędzie się dziś w studiu PR Szczecin.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.06.2009

Rozmowy o pociągach i lataniu: Berlin bliżej

Rozmowy przedstawicieli Szczecina i województwa zachodniopomorskiego z władzami landów Berlina i Brandenburgii mają przybliżyć oba miasta. Przynajmniej jeśli chodzi o podróż koleją i loty samolotami. Obie strony spotkały się kolejny raz, by szukać dziedzin, w których współpraca jest możliwa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.05.2008