Kurier Szczeciński

Szczeciński Chór Dziecięcy DON DIRI DON w Berlinie

Alexander Kalischewski, prof. dr hab. Dariusz Dyczewski, Chór DON DIRI DON, fot. Daniel Suchar.jpg

Na zaproszenie Organizacji KIWANIS wspomagającej dzieci na całym świecie, 30 listopada br. w Atrium der Reinhardstraßenhöfe w pobliżu Friedrichstadtpalast w Berlinie odbył się Koncert Adwentowy Szczecińskiego Chóru Dziecięcego DON DIRI DON na rzecz dzieci uchodźców z bliskiego i dalekiego wschodu pozostawionych bez opieki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.12.2018

Przez granice - dodatek SGP Euroregionu Pomerania i „Kuriera Szczecińskiego"

Dodatek “Przez granice” wydawany jest przez Kurier Szczeciński przy finansowym wsparciu Euroregionu Pomerania.
Ukazuje się w każdy ostatni czwartek miesiąca. Redaktorem odpowiedzialnym jest Bogdan Twardochleb.

Veröffenlichung/ data publikacji:

Święto architektury

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury - największego tego typu wydarzenia w kraju - odbędzie się w Szczecinie. Weźmie w nim udział ok. 100 studentów z Polski i zagranicy wyłonionych na podstawie prac kwalifikacyjnych. Zaplanowany jest także przyjazd znanych architektów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.03.2014

Budżet obywatelski: jakie zasady tym razem?

Zakończyły się konsultacje dotyczące zasad Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Jakie będą obowiązywać w tej edycji, okaże się w marcu. Od kwietnia będzie można składać swoje propozycje do budżetu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.02.2014

Pomocna dłoń znad Odry

- Cudem jest, że Polacy, pamiętając o wydarzeniach na Wołyniu, tak pomagają Ukrainie - stwierdził Henryk Kołodziej, konsul honorowy Ukrainy w Szczecinie. Miasto już podjęło szereg działań wspierających Ukraińców. Od poniedziałku będzie można oddać krew, uczelnie wyższe chcą przyjąć grupę studentów politycznie represjonowanych, magistrat i lokalni przedsiębiorcy sfinansują wakacyjny pobyt dla ukraińskich dzieci a Caritas od piątku zbiera pieniądze dla protestujących.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.02.2014

Nie oszczędzać na jedzeniu

Szczecińscy radni z komisji zdrowia poprosili w środę dyrektorkę Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej o wyjaśnienia w związku z doniesieniami medialnymi o obniżeniu stawki żywieniowej i zachorowaniach ponad 30 pensjonariuszy. Nie wyrazili zastrzeżeń do pracy dyrekcji, ale wielokrotnie podkreślali, że na posiłkach dla seniorów oszczędzać nie należy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.02.2014

Śledztwo ws. masowej eutanazji w czasie wojny

Pion śledczy szczecińskiego IPN podjął na nowo umorzone śledztwo ws. zbrodni funkcjonariuszy III Rzeszy w ośrodku eutanazji w austriackim Alkoven. Odnaleziono listę 458 osób o polsko brzmiących nazwiskach, które mogły tam zginąć - powiedział prokurator IPN.
W grudniu 2009 r. IPN umorzył śledztwo w sprawie zamordowania w latach 1940-1944 w zamku Hartheim w Alkoven pod Linzem ponad tysiąca Polaków. Ustalono wtedy dane 1143 obywateli polskich, którzy stracili życie w komorze gazowej. Odnaleziona niedawno lista może pomóc w ustaleniu kolejnych pokrzywdzonych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.02.2014

O turystę z Niemiec trzeba dbać

Silna marka, jaką jest województwo zachodniopomorskie, nie zwalnia nas z konieczności prowadzenia szerokiej promocji regionu - mówią jego władze. I ogłaszają konkurs na reklamę w niemieckiej prasie. Niemcy oraz Skandynawowie to zagraniczni turyści, którzy najczęściej odwiedzają Pomorza Zachodnie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.02.2014

Ile naprawdę kosztuje nauka?

Jak dużo do edukacji dzieci dokładają rodzice, a ile samorządy? Aby uzyskać wiarygodne odpowiedzi, w Polskę ruszyli właśnie ankieterzy. To pierwsze takie kompleksowe badanie poświęcone faktycznym nakładom na edukację. Badanie BECKER prowadzi Instytut Badań Edukacyjnych. Autorzy badania liczą, że wyniki analiz wpłyną na lepsze podejmowanie decyzji, dotyczące finansowania oświaty w Polsce.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.02.2014

"Kara śmierci dla morderców"

Przed Sądem Rejonowym przy ul. Kaszubskiej w Szczecinie Kongres Nowej Prawicy protestował przeciwko "pobłażliwemu traktowaniu przez polski wymiar sprawiedliwości morderców i gwałcicieli". Pikietujący domagali się także przywrócenia kary śmierci.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.02.2014