Kamminke

Polska część ścieżki rowerowej Świnoujście - Kamminke już gotowa

Zakończyła się polska część projektu połączenia ścieżką rowerową z gminą Kamminke.

Po naszej stronie są to tylko prace kosmetyczne.

Całość prac może być jednak odebrana dopiero w maju przyszłego roku. Do tego czasu czekamy na Niemców. Harmonogram prac planowany był na koniec tego roku. Wyjątkowo jednak my zdążyliśmy, a nasi sąsiedzi się spóźnili.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.12.2009

Świnoujście: Powstaje polsko-niemiecka ścieżka rowerowa

Skończy się horror rowerzystów na ulicy Krzywej. Do końca roku ma być gotowa ścieżka rowerowa. Cieszą się świnoujścianie i mieszkańcy sąsiedniego niemieckiego Kamminke.

Ulica Krzywa prowadzi do setek ogródków działkowych położonych nad Zalewem Szczecińskim i w okolicy. Działkowcy prosili o ścieżkę już od dawna.

– Setki ludzi jeżdżą tamtędy na rowerach – mówili. – A droga jest dość wąska i bardzo ruchliwa. Nie ma nawet poboczy, żeby uciec przed samochodem. Często zsiadamy z roweru i czekamy, aż przejedzie samochód.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.08.2009

Nowy szlak polsko-niemiecki na Uznamie

Projekt połączenia Świnoujścia i Kamminke w Niemczech szlakiem rowerowo-pieszym zaakceptował Wspólny Komitet Monitorujący, którego zadaniem jest ocena projektów zgłoszonych do dofinansowania z puli Interreg IV A.
nwestycja ma kosztować 1,277 mln euro. Decyzja zapadła 23 czerwca w Szczecinie i kończy trwającą od ponad roku walkę mieszkańców wyspy o transgraniczny szlak. Ale rozwiązuje także inny palący problem Świnoujścia; ścieżkę rowerową dla działkowców.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.06.2009

Most na stałe

Do listopada 2009 r. ma powstać most, który połączy Świnoujście z niemiecką gminą Kamminke. Oprócz tego po polskiej i niemieckiej stronie powstanie ciąg dla pieszych i rowerzystów oraz parking pod wzgórzem Golm. Polacy i Niemcy wspólnie wystąpili o dofinansowanie na tę inwestycję.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.04.2009