Jakub Ziębka

Adam i Ewa już w Dolinie Miłości. Czas na "Love Run"

80-hektarowy kompleks parkowy, zwany Doliną Miłości, założyła w XIX wieku Anna von Humbert dla swego męża, Carla Philippa. Położony jest między Krajnikiem Dolnym a Zatonią Dolną. Po 1945 r. park popadał w ruinę - aż do początków XXI w. Wtedy zainteresowała się nim szczecińska Federacja Zielonych Gaja. Postanowiła go zrekonstruować. Prace rozpoczęły się w zeszłym roku.
Veröffenlichung/ data publikacji: 26.08.2011

Deszcze opóźniają żniwa. Plony będą dużo gorsze

- Jest tragicznie - ocenia Jan Białkowski, dyrektor biura Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej w Szczecinie. - Nie mamy jak zebrać zboża. W taką pogodę kombajny nie wyjadą przecież w pole. Do łask wracają kosiarki i kosy. Ale potem zbiory trzeba suszyć. Kto ma małe gospodarstwo, temu trochę łatwiej. Więksi producenci są skazani tylko na kombajny.
Stanisław Zarzycki z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach szacuje, że w naszym regionie od początku żniw (zaczęły się w lipcu) rolnikom udało się zebrać z pól średnio tylko 26 proc. plonów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.08.2011

Rozkopany Szczecin. Zobacz, jak się u nas buduje

Tak dużo nie budowano chyba od czasów burmistrzów Hermanna Hakena i Fryderyka Ackermanna. W 2013 roku będziemy żyć w całkiem innym mieście. Zapraszamy na krótki spacer po szczecińskich placach budowy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.08.2011

Pełno nowych miesjc do spania nad Bałtykiem

Nasz region jest potęgą pod względem nowych miejsc noclegowych dla turystów. W ostatnich dziesięciu latach powstało w Zachodniopomorskiem 2099 hoteli, pensjonatów, domków kempingowych i schronisk - najwięcej w Polsce. Następne w kolejności województwa są pod tym względem daleko w tyle.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.08.2011

Zlata Rodionova w Szczecinie: Dlaczego tu tak pusto?

- Wieczorem centrum miasta wygląda jak wymarłe. Podczas spaceru mijałam głównie małe grupki zakapturzonych mężczyzn - dziwi się uczestniczka Misji 21, Zlata Rodionova. Pierwsze miłe zaskoczenie w Polsce: podróż pociągiem nie była straszna. Pierwsze niemiłe doświadczenie w Szczecinie: taksówkarz za dużo skasował za kurs.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.06.2011

Przestrzeń Białego Boru doceniona przez urbanistów

Najlepszą przestrzenią publiczną w Zachodniopomorskiem jest Centrum Edukacji Ekologicznej w Białym Borze - uznali architekci i urbaniści wchodzący w skład jury konkursu rozpisanego przez marszałka. - Urzekło nas to, że w Białym Borze, miejscu oddalonym od dużych aglomeracji miejskich zdecydowano się stworzyć piękne i starannie zaplanowane miejsce publiczne - uzasadniał wybór jury jej przewodniczący - prof. Marek Dutkowski

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.06.2011

Święto Pracy w cieniu beatyfikacji

Pod bramą zamkniętej w 2002 r. Stoczni Szczecińskiej zjawiło się w niedzielę ok. 200 działaczy SLD, OPZZ, Zielonych i Partii Kobiet. Półgodzinne spotkanie przebiegło pod znakiem krytyki obecnego rządu. Przedstawiciele lewicy mówili m.in. o wysokiej stopie bezrobocia, niedoinwestowanej służbie zdrowia, dyskryminacji kobiet.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.05.2011

Niemcy, Austria i Szwajcaria otwierają rynek pracy. Wyjedziemy?

- Nie spodziewam się dużego exodusu polskich pracowników do Niemiec. Ci, którzy chcieli pracować za naszą zachodnią granicą, już dawno to robią - mówi Edward Osina, wiceprezes zarządu Business Centre Club.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.04.2011

Meklemburgia daje pracę wykwalifikowanym Polakom

Najbardziej poszukiwani są pracownicy z branży hotelarskiej, gastronomicznej i budowlanej. Potrzebni są opiekunowie osób starszych i pracownicy call center. Trzeba jednak znać język niemiecki.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.04.2011

Nad polskim morzem liczą na większe zyski

Zainteresowanie letnim wypoczynkiem nad Bałtykiem wzrosło nawet o 50 proc. - twierdzą właściciele hoteli i pensjonatów. Powód: wojny i zamieszki w Afryce Północnej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.04.2011