BaT

Palikotowcy chcą ciąć

Ruch Poparcia Palikota wystosował do Rady Miasta Świnoujścia apel o racjonalną gospodarkę finansową. Lesław Maciejewski, szef świnoujskich struktur RPP oskarża władze kurortu, że pieniądze podatników rozdają nierozsądnie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.07.2012

Palikotowcy chcą ciąć

Ruch Poparcia Palikota wystosował do Rady Miasta Świnoujścia apel o racjonalną gospodarkę finansową. Lesław Maciejewski, szef świnoujskich struktur RPP oskarża władze kurortu, że pieniądze podatników rozdają nierozsądnie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.07.2012

Pierwszy Eurolot pod Świnoujście

W piątek na lotnisku w Heringsdrofie niedaleko Świnoujścia wylądował pierwszy samolot z Krakowa. Jak podają przedstawiciele Eurolotu - połączenie będzie kontynuowane także w przyszłym roku o ile będzie zainteresowanie. Tak samo będzie z połączeniem Heringsdorf/Świnoujście-Warszawa.

- Lecieliśmy nieco ponad półtorej godziny - zdradzili nam pasażerowie pierwszego samolotu, mieszkańcy Krakowa - Dotąd rezygnowaliśmy z przyjazdu do Świnoujścia, bo to oznaczało kilkanaście godzin jazdy. Lot samolotem jest szybki i wygodny - zapewniają.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.06.2012

Strażnicy nie odpuszczają - Rumuni z piłami

Rumuni, którzy przy granicy nielegalnie handlują piłami, znaleźli sposób na świnoujskich strażników miejskich. Wystawiają tzw. czujki na skrzyżowaniach w pobliżu Wojska Polskiego. Na widok samochodu Straży Miejskiej jadącego w stronę granicy, przez telefon komórkowy ostrzegają tych, którzy sprzedają piły. - I tak im nie odpuścimy - zapewnia Adam Waś, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.10.2011

Obiad z emirem Kataru - Żmurkiewicz też zje

OD dzisiaj (20 października) z oficjalną wizytą w Polsce przebywać będzie emir Kataru szejk Hamad Bin Khalifa Al-Thani. Z tej okazji Prezydent RP Bronisław Komorowski wydaje w pałacu prezydenckim uroczysty obiad. Obok przedstawicieli rządu i korpusu dyplomatycznego wśród zaproszonych gości znalazł się również prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.10.2011

Ewa Żmuda-Trzebiatowska - czas na lokalną inicjatywę: Posłanka drąży tunel

Świeżo upieczona posłanka Ewa Żmuda-Trzebiatowska z Platformy Obywatelskiej na konferencji prasowej stwierdziła, że miasto musi czekać na tunel, bo studium wykonalności jest niepełne.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.10.2011

Szlaki szansą na promocje

WOLIN. Projekty odtworzenia historycznych szlaków były jednym z tematów rozmów samorządowców z Wolina z przedstawicielami stowarzyszeń społecznych i historycznych z gminy Usedom.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.07.2011

Brama zgrana z armatą - Korzenie rozsadzały mur

Trudno poznać XIX-wieczną bramę, która jest właśnie odnawiana w parku Zdrojowym przy ulicy Jachtowej. Trzeba było zrekonstruować zwieńczenia filarów, bo w mur wbiły się korzenie krzewów. Brama ma być gotowa do końca czerwca. Prace renowacyjne wykonuje szczecińska firma Kielart.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.05.2011

Hilton na Uznamie

Światowa sieć hoteli Hilton Worldwide ogłosiła zawarcie umowy z PGB Dom Sp. z o.o. na otwarcie hotelu marki Hampton by Hilton w Świnoujściu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.02.2011

Plac zabaw w miejscu cmentarza

Plac zabaw w miejscu cmentarza
Rewitalizacja na obrazku
ŚWINOUJŚCIE. Park przy ul. Chopina jest piękny, posiada wspaniały plac zabaw i miejsca na różnego rodzaju ekspozycje - na razie na obrazku. Rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na rewitalizację tego miejsca. Szybko pojawiły się jednak głosy krytyki, bo w miejscu tym istniał kiedyś cmentarz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.11.2010