PC

Antyrasistowskie stowarzyszenie chce aresztowania Davida Irvinga

Stowarzyszenie "Otwarta Polska", walczące z antysemityzmem i rasizmem zachęca do wysyłania do IPNu wniosku o ściganie Davida Irvinga, kontrowersyjnego historyka podważającego istnienie holocaustu. Według stowarzyszenia "istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, iż pan Irving popełnił przestępstwo tzw. kłamstwa oświęcimskiego na terytorium RP".

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.09.2010

Szczecin: Pościg przez granicę i zderzenie niemieckich policjantów

Furgonetka niemieckiej policji zderzyła się w Szczecinie z samochodem osobowym. Niemieccy policjanci w pościgu za kierowcą, który nie chciał zatrzymać się do kontroli przekroczyli granicę i dotarli do Szczecina. Tam, jadący na sygnale niemiecki radiowóz zderzył się z samochodem osobowym. Do pościgu dołączyli szczecińscy policjanci, którzy schwytali uciekającego kierowcę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.08.2010

Zdewastowane pomniki poległych Rosjan. Reakcja na Smoleńsk?

Zdewastowane zostały pomniki upamiętniające żołnierzy rosyjskich w Oleśnicy i w Poznaniu. Na tablicy w poznańskiej Cytadeli wandale sprayem namalowali symbole sierpa i młota oraz swastyki i słowo "Katyń". W Oleśnicy na pomniku Polsko-Rosyjskiego Braterstwa Broni pojawił się napis "Za Kaczyńskiego - Śmierć Ruskim", a na głowie żołnierza rosyjskiego - śmietnik.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.04.2010

"Der Spiegel" o Kaczyńskim: Wrócił do formy

"Der Spiegel" dziwi się reakcji Polaków na artykuł, który obarcza nas częścią winy za Holokaust. "Najbardziej zabolało Polaków to, że napisaliśmy o tzw. szmalcownikach" - czytamy w internetowym wydaniu niemieckiego tygodnika. Przy okazji dostało się też prezesowi PiS. "Jarosław Kaczyński powrócił do dawnej formy" - pisze "Spiegel".

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.05.2009