Szprotawa

Szprotawa bankrutem? Przetarg na kanalizację w sądzie

Były burmistrz Szprotawy, ale i samo miasto mają spore problemy. Błędnie rozpisany przetarg to nie tylko prokuratorskie zarzuty, ale i niewyobrażalne straty w budżecie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.06.2012

Majowa rewitalizacja w Henrykowie

Osobliwy sposób na spędzenie tegorocznej majówki wybrali działacze Towarzystwa Bory Dolnośląskie ze Szprotawy. Wspólnie z pracownikami Muzeum Ziemi Szprotawskiej dokonali rewitalizacji zabytkowego XIX-wiecznego drogowskazu we wsi Henryków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.05.2012

Burmistrz Szprotawy zapowiada: nauczyciele nie dostaną pełnych pensji

Burmistrz Józef Rubacha zapowiedział, że w listopadzie i grudniu nauczyciele nie dostaną pełnych pensji. - Gdy otrzymają zaliczki, będą mogli skarżyć się w sądzie - mówi Wiesław Serafin prezes ZNP.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.10.2011

Poseł burmistrzem, zmiany w Żarach i Słubicach

Poseł PO Marek Cebula został burmistrzem Krosna Odrzańskiego. Nowi burmistrzowie w Żarach, Słubicach, Nowogrodzie Bobrzańskim i Szprotawie. Bez zmian w Żaganiu, Sulęcinie i Wschowie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2010

Uwaga, wielka woda coraz bliżej Lubuskiego

W Szprotawie i Żaganiu Bóbr już przekroczył stany alarmowe. Miejscami mogą wystąpić lokalne podtopienia. Z wyższych partii Sudetów płynie do nas fala powodziowa.
Fala powodziowa z południa Polski przemieszcza się Odrą do województwa lubuskiego. Stany ostrzegawcze występują już na Odrze w Cigacicach i Nietkowie oraz na Bobrze w Nowogrodzie Bobrzańskim. Ponad 40 cm powyżej alarmowej granicy Bóbr płynie już w Szprotawie i Żaganiu. Lada dzień stan alarmowy przekroczy Odra w Nowej Soli.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.06.2009