boch

Biegi i przeszkody w Marszu Odrzańskim

W sobotę o 7.00 przed magistratem przy przejściu granicznym, rozpoczną się polsko-niemieckie zawody. Wezmą w nich udział drużyny z: Polski, Czech, Danii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.05.2011

W Słubicach poradę prawnika dostaniesz za darmo

Akcję "Niebieski Parasol” dla mieszkańców powiatu słubickiego organizuje od 9 do 12 maja Okręgowa Izba Radców Prawnych w Zielonej Górze razem ze słubicką Studencką Poradnią Prawa przy Collegium Polonicum.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.05.2011

Burmistrz Słubic w gronie najlepszych szefów gmin

Ryszard Bodziacki otrzymał tytuł"Najlepszy Burmistrz Roku 2010”. To wyróżnienie odebrał w sobotę podczas gali wręczenia nagród "Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” oraz "Gmina Atrakcyjna Turystycznie”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.10.2010

Słubice i Frankfurt zarzucą sieć na inwestorów

Dzisiaj nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą Martin Wilke i burmistrz Słubic Ryszard Bodziacki podpisali porozumienie o współpracy w pozyskiwaniu nowych inwestorów dla pogranicza.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.10.2010

Dzisiaj na granicy związki Solidarność i Verdi zaczęły akcję w obronie kierowców tirów

Związkowcy branży transportowej z Polski i Niemiec spotkali się na parkingu dla ciężarówek pod Frankfurtem na Odrą, żeby wspólnie rozpocząć w Polsce trzydniową akcję informacyjną pod hasłem "Przemęczenie zabija.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.10.2010

Jarosław Kaczyński był dzisiaj w Słubicach

Na deptaku tuż przy granicy wiec wyborczy kandydata na prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego zaczął się o 14.00. Na spotkanie przyszli nie tylko słubiczanie, ale byli też mieszkańcy powiatu, a także m.in. Kostrzyna nad Odrą, Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.06.2010

Dzisiaj lubuscy działacze pokazali na targach w Słubicach, ile potrafią

Przed Collegium Polonicum stanęło kilkanaście stoisk. Prezentowały się w nich organizacje pozarządowe, działające w naszym województwie. Były wśród nich takie, które działają na rzecz niepełnosprawnych, bezrobotnych, wspierających lokalne przedsięwzięcia, a także stowarzyszenia, sołectwa i koła gospodyń wiejskich.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.07.2009