man

Demonstracje pod ŻIH

Kilkuosobowa grupa zwolenników Obozu Wielkiej Polski demonstrowała przed siedzibą Żydowskiego Instytutu Historycznego w Warszawie przeciwko - ich zdaniem - krzywdzącym Polaków poglądom, wyrażonym przez Alinę Całą z ŻIH. W obronie Całej manifestowało ponad sto osób.
...

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.06.2009

Steinbach: Polska obawia się prawdy

- Sąsiedzi (Niemiec) nie obawiają się przekręcania historii, obawiają się prawdy - powiedziała Steinbach w Monachium na krajowym zgromadzeniu Unii Wypędzonych.

Jak zaznaczyła szefowa BdV, z przeszłością trzeba się zmierzyć wspólnie.

Obecny na monachijskim zjeździe premier krajowy Bawarii Horst Seehofer potwierdził poparcie dla uczestnictwa Steinbach w radzie fundacji, upamiętniającej powojenne przesiedlenia. - CSU nie spocznie, póki życzenie to nie zostanie spełnione - powiedział.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.06.2009

Buta i arogancja gabinetu Tuska

Przeniesienie do Krakowa części obchodów 20. rocznicy wyborów 4 czerwca z powodu spodziewanych manifestacji związkowców pokazuje butę i arogancję gabinetu Donalda Tuska - powiedział w Lublinie szef SLD Grzegorz Napieralski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.05.2009

Akwarele Hitlera na aukcji

Jeden z domów aukcyjnych w Norymberdze wystawi na aukcję dwie akwarele, namalowane przez Adolfa Hitlera - poinformowała lokalna gazeta "Abendzeitung".

Chodzi o obrazy "Gehoeft" ("Domostwo") oraz "Hofanlage am Fluss" ("Dworek nad rzeką"), które powstały na początku ubiegłego stulecia. Akwarele znalazły się w katalogu domu aukcyjnego Weidler i pójdą pod młotek na licytacji w dniach 23-25 kwietnia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.04.2009

Niemcy wolą śmiać się z Holendrów niż z Polaków

Niemcy lubią żartować sobie ze swych sąsiadów, ale chętniej śmieją się z Holendrów niż Polaków - ocenia niemiecki artysta Achim Hagemann, założyciel grupy muzyczno-kabaretowej "Popolskis".
Zespół, zyskujący w Niemczech coraz większą popularność, tworzy grupa niemieckich muzyków, którzy wcielili się w fikcyjną zabawną rodzinę Popolskich z Zabrza, uważającą się za wynalazców muzyki POP i przypisującą sobie autorstwo największych hitów minionego stulecia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2009

NPD: wypędzenia to "holokaust"

Szef frakcji NPD w parlamencie Saksonii Holger Apfel określił przymusowe wysiedlenia Niemców po II wojnie światowej "holokaustem na narodzie niemieckim".

Rząd landu i pozostałe partie przeprosiły Polskę za werbalne ataki ze strony polityków Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD).
Do skandalu doszło podczas debaty w landtagu na temat niedawnego sporu wokół szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach. O debatę wnioskowała frakcja NPD. Komunikat prasowy na temat przebiegu dyskusji zamieszczono na stronie internetowej szefa frakcji NPD.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2009

Steinbach wygrywa z Powiernictwem Polskim

Sąd Apelacyjny w Kolonii uznał za nielegalną ulotkę Powiernictwa Polskiego, na której obok podobizny Eriki Steinbach widnieje żołnierz Waffen-SS i germański rycerz. Na ulotce znalazła się też parafraza z Adolfa Hitlera, dotycząca roszczeń Niemiec wobec Polski.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.12.2008

Niemieccy policjanci chcą ścigać przestępców w Polsce

Niemcy żądają specjalnych uprawnień dla własnej policji w Polsce - dowiedziało się radio RMF FM. Berlin chce mieć pełną swobodę w ściganiu przestępców na polskim terytorium po wejściu naszego kraju do strefy Schengen. 21 grudnia znikają wewnętrzne granice w UE, w tym między Polską a Niemcami.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2007

Niemcy: Starcia podczas demonstracji neonazistów

Marsz około 500 neonazistów w berlińskiej dzielnicy Neukoelln zakończył się ostrymi starciami. Neonaziści zaatakowali Berlińczyków biorących udział w festynie zorganizowanym przez partie lewicowe. Niemiecka lewica zorganizowała festyn, aby w ten sposób zaprotestować przeciwko demonstracji NPD.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.12.2007