(as)

Święto architektury

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury - największego tego typu wydarzenia w kraju - odbędzie się w Szczecinie. Weźmie w nim udział ok. 100 studentów z Polski i zagranicy wyłonionych na podstawie prac kwalifikacyjnych. Zaplanowany jest także przyjazd znanych architektów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.03.2014

Hołd dla Piłsudskiego

W środę (15.bm), czyli w święto Wojska Polskiego, około 40 osób, głównie członkowie i sympatycy Związku Piłsudczyków oraz przedstawiciele klubu Gazety Polskiej, zgromadziło się pod popiersiem Józefa Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów w Szczecinie, aby oddać hołd marszałkowi.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.08.2012

Pożegnali partyzantów - Uroczystość na Cmentarzu Centralnym

W czwartek na szczecińskim Cmentarzu Centralnym uroczyście, z udziałem pocztów sztandarowych oraz honorowej asysty Wojska Polskiego, pochowano trzech partyzantów podziemia niepodległościowego, zamordowanych w latach 40 przez komunistów: Zenona Łozickiego, Wacława Borodziuka i Edwarda Kokotkę.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.12.2009

Tragedia i heroizm - Hołd żołnierzom, hołd cywilom

Polacy jako pierwsi stawili czoła hitlerowskiemu wojsku, mężnie walczyli z nim na wszystkich frontach, nasz naród poniósł ogromne straty - o tych fundamentalnych sprawach przypomniano podczas wczorajszych obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszym województwie.
Kombatanci i uczniowie

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.09.2009

Rocznica wybuchu wojny - Bogaty progam obchodów

WYSTAWY, koncerty, wykłady i debaty - takie wydarzenia zawiera bogaty program szczecińskich obchodów 70. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Imprezy towarzyszące głównym uroczystościom potrwają aż do listopada i obejmą kilka miast naszego województwa.

Obchody zaczną się już 31 sierpnia spotkaniem ze środowiskiem kombatanckim w Klubie Garnizonowym w Szczecinie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.08.2009