Stargard Szczeciński

Nowa fabryka w Stargardzie powstanie rok później. "Pogarsza się koniunktura"

Firma MTU Polska (spółka córka koncernu Tognum) miała rozpocząć produkcję w nowej fabryce w Stargardzie Szczecińskim w drugiej połowie 2013. r. W lipcu tego roku odbyło się nawet uroczyste wbicie łopaty na placu budowy. W rozesłanym w poniedziałek do mediów komunikacie czytamy, że inwestor na razie rezygnuje z tego przedsięwzięcia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.10.2012

Daniel Sosin smaży kiełbaski przy Kolumnie Zwycięstwa

Znany z przykucia się do krzyża przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, były już urzędnik stargardzkiego magistratu, prowadzi dziś happening pod hasłem "Grill party pod gwiazdą".

Daniel Sosin przy sowieckim pomniku rozpalił grilla, na którym smaży kiełbaski i tosty, z magnetofonu puszcza grunge'owe kawałki i siedząc na leżaku czyta książkę "Pociąg do Polski. Polska do pociągu".

Przechodnie i kierowcy przyglądają się akcji, zatrzymują i robią zdjęcia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.08.2012

Miliony dla Bridgestone i KSO

Zachodniopomorskie. Dwie firmy z naszego regionu - Bridgestone Stargard oraz KSO ze Szczecina - otrzymają w sumie blisko 150 mln zł unijnych dotacji. Taką informację podał zachodniopomorski urząd marszałkowski.
Wśród inwestycji, które Ministerstwo Gospodarki wsparło unijnymi dotacjami znalazła się planowana przez polsko - niemieckie konsorcjum KSO na terenie Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. Na jej realizację przyznano 15,7 mln zł (ok. 5 proc. całości kosztów).

Veröffenlichung/ data publikacji: 25.07.2012

Św. Mikołaj odnalazł się po 37 latach. W innej parafii

Szesnastowieczna rzeźba, która w 1975 roku zniknęła z kościoła w Bobrownikach pod Chociwlem, znalazła się... w innej parafii. Ksiądz trzymał ją w pokoju na plebanii.

Nie wiadomo, jak to się stało, że cenny zabytek "zmienił właściciela". Nie odkryto też, w jakich okolicznościach został zniszczony.

- Rzeźba jest pozbawiona polichromii, którą usunięto do "gołego" drewna. Brakuje również prawej ręki z Biblią i pastorału - informuje podkom. Przemysław Kimon, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.07.2012

A rzeźbę podrzucił święty Mikołaj?

Prawdopodobnie doskonale wiedział, jak cenną rzecz przetrzymuje. Jednak nie zgłosił tego faktu. Rzeźba św. Mikołaja, znajdująca się w rejestrze utraconych dzieł sztuki Interpolu i Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie została znaleziona u jednego z księży ze Stargardu!

Z informacji, jakie udało nam się zdobyć wynika, że zabytek przechowywany był w prywatnym pokoju na plebanii przy parafii św. Józefa w Stargardzie Szczecińskim.

(…)

Pełen katalog zabytków i dzieł utraconych znaleźć można na stronie internetowej http://www.szczecin.kwp.gov.pl

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.07.2012

Łopata wbita

W czwartek w Parku Przemysłowym Wysokich Technologii na byłym lotnisku w Kluczewie (dzielnica Stargardu Szczecińskiego) wbito pierwszą łopatę pod budowę fabryki MTU wytwarzającej elementy do silników. Za ponad 90 mln euro powstanie zakład, w którym docelowo zatrudnienie znajdzie 220 osób.

Karl Kollmus, prezes zarządu spółki MTU Polska zaprezentował grupę Tognum, w skład której wchodzi właśnie MTU oraz przyszły, stargardzki zakład. Produkowane tu będą przede wszystkim skrzynie korbowe silników, głowice cylindrów i elementy wielkogabarytowe dla serii 2000 i 4000 marki MTU.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.07.2012

Protest przed fabryką opon

Związkowcy z „Solidarności” pikietowali we wtorek po południu przed bramą japońskiej fabryki opon „Bridgestone” w Stargardzie. Jak twierdzą, manifestują w ten sposób swoją łączność z prześladowaną z zakładzie załogą oraz przeciwko łamaniu podstawowych praw pracowniczych w japońskim przedsiębiorstwie.

Przed bramą firmy „Bridgestone” z flagami i transparentami stawiło się kilkudziesięciu związkowców z różnych zakątków województwa zachodniopomorskiego, a także z japońskiej fabryki opon w Poznaniu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.06.2012

Konflikt w Bridgestone. Pikieta przed fabryką opon

Związkowcy z Solidarności zjechali do Stargardu. Przed fabryką opon japońskiego koncernu Bridgestone urządzili pikietę w obronie zwolnionych pracowników.

Do Stargardu przyjechali związkowcy Solidarności z regionu szczecińskiego, koszalińskiego i słupskiego, byli też przedstawiciele Solidarności z fabryki Bridgestone w Poznaniu. Związkowcy chcieli przekazać władzom fabryki Bridgestone w Stargardzie petycję, w której domagają się przywrócenia do pracy zwolnionych związkowców, wypłaty pieniędzy za okres kiedy oni nie pracowali i podjęcia dialogu z Solidarnością.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.06.2012

Spółka gigantów wybrała Stargard

Tognum, pośrednio kontrolowany przez Daimlera i Rolls-Royce'a, zbuduje fabrykę silników, gdzie pracę znajdzie 300 osób - ujawnia "Puls Biznesu".

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.03.2012

Bomba ekologiczna tyka i stanowi poważne zagrożenie

Teren byłego radzieckiego garnizonu to dalej wielkie zagrożenie dla środowiska. Przyczyniają się do tego mieszkańcy, którzy zrobili tam sobie składnicę wszelkiego rodzaju odpadów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.04.2011