Artur Brykner

Projekt Gorzowa na XXI wiek

Dwa nowe mosty drogowe nad Wartą, deptak przy ul. Sikorskiego i Chrobrego, linia tramwajowa na Zawarcie, wielka dzielnica mieszkaniowa na południowym brzegu rzeki - projekt poznańskiej pracowni Pentagram Architekci wygrał międzynarodowy konkurs na zagospodarowanie śródmieścia Gorzowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.12.2009

A we wrocławiu wiedzą jak budować ścieżki

Przez lata boomu inwestycyjnego powstały kilometry nowych dróg i ścieżek rowerowych, ale niestety te ostatnie nie spełniają norm, także norm zdrowego rozsądku. Czasem wydaje się że ścieżki projektowali i budowli szaleńcy, którzy nie mają zielonego pojęcia o jeździe rowerem. Dziury, wysokie krawężniki, słupy, znaki drogowe na środku ścieżek dla cyklistów to stały fragment rowerowej infrastruktury miasta. A przecież kilkanaście lat temu Gorzów stanął przed szansą, jak żadne polskie miasto, zbudowania sieci wygodnych i bezpiecznych ścieżek rowerowych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.10.2009

Komiks dla Eriki: kontrowersyjny i przerysowany?

Kontrowersyjny, ostry, przerysowany, pełen narodowych kompleksów - tak komiks gorzowianina Andrzeja Rewieńskiego ocenili recenzenci. Prof. Władysław Bartoszewski: - Nie przyłożę ręki do jego promowania.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2009

Strażacy z Polski i Niemiec na poligonie

Budowa poligonu to wspólny projekt strażaków z Polski i Niemiec, który zostanie sfinansowany z unijnych funduszy. Poligon a ściślej specjalnie przygotowany budynek z różnego rodzaju pomieszczeniami, drzwiami i klatką schodową stanie w Eisenhuttenstadt.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.10.2009

Ratowanie twierdzy Kostrzyn to zadanie na lata

Kostrzyn systematycznie przywraca życie w jednej z najlepiej zachowanych fortyfikacji w Europie. Wkrótce mieszkańcy miasta zdecydują, czy chcą odbudować zabytkowy ratusz i przenieść Urząd Miasta na Stary Rynek.
Organizowane co roku od 10 lat Dni Twierdzy i Starego Miasta Kostrzyn poza festynami, rekonstrukcjami bitew i zabawą są okazją do śledzenia zmian w "kostrzyńskich Pompejach", które samorząd ambitnie chce przywrócić do życia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.09.2009

Nożownik wykrzykiwał hitlerowskie pozdrowienie

Pan Tomasz zwrócił uwagę kilku mężczyznom wykrzykującym hitlerowskie pozdrowienie "Sieg Heil" na ulicach Gorzowa. Zaatakowany szybko się obronił, ale gdy dzwonił na policję, jeden z nich dźgnął go nożem w szyję.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.05.2009

Witamy w Lubuskiem 10 nowych obywateli Polski

Pochodzą z Algierii, Rumunii, Niemiec, Ukrainy, Węgier czy dalekiej Kirgizji. W czwartek zostali Polakami. Wicewojewoda Jan Świrepo wręczył 10 obcokrajowcom postanowienia o nadaniu polskiego obywatelstwa

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.01.2009

Solidarność: mniej pracy dla obcokrajowców

Z pracą jest coraz gorzej. Gorzowska Solidarność chce, aby wojewoda lubuski chronił lubuski rynek i ograniczył wydawanie pozwoleń na pracę obcokrajowcom

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.01.2009

Policja złapała sprawców pobicia biznesmena

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy w centrum Gorzowa dotkliwie pobili biznesmena z Singapuru. Obaj mają zarzut pobicia na tle rasowym.

Veröffenlichung/ data publikacji: 07.12.2008

Nagrody dla policjantów, którzy złapali bandytów

Policjantów z sekcji kryminalnej, którzy rozpracowali dwóch sprawców niedzielnego napadu na biznesmena z Singapuru, nagrodził wczoraj prezydent Gorzowa. Nagrody czekają także na świadków, którzy pomogli ustalić tożsamość bandytów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 04.12.2008