Kopań

Budowa elektrowni jądrowej. Kopań trochę się boi

- Po wydarzeniach w Japonii ludzie się przestraszyli - mówi wójt gminy Darłowo. Na jej terenie, w Kopaniu, może powstać pierwsza polska elektrownia jądrowa. - Budzą się demony, bo milczy pełnomocnik rządu ds. energetyki - tłumaczy burmistrz miasta Darłowo. - Ludzie się przestraszyli - tłumaczy "Gazecie" Kupracz. - Dotychczas mówiono o tym, że elektrownia w naszym regionie zagraża jedynie rozwojowi turystyki. Wypadek w Japonii pokazał, że zagraża przede wszystkim ludziom. Jeśli w tak rozwiniętym kraju "atom" nie jest bezpieczny, to co będzie u nas?

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.03.2011

Budowa elektrowni jądrowej. Kopań trochę się boi

- Po wydarzeniach w Japonii ludzie się przestraszyli - mówi wójt gminy Darłowo. Na jej terenie, w Kopaniu, może powstać pierwsza polska elektrownia jądrowa. - Budzą się demony, bo milczy pełnomocnik rządu ds. energetyki - tłumaczy burmistrz miasta Darłowo.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.03.2011

Atom do Kopania! Wciąż jest nadzieja na elektrownię

Nasz region to najlepsza lokalizacja - twierdzą zgodnie wojewoda i samorządowcy z Zachodniopomorskiego. By przekonać do tego rząd i inwestorów, zorganizowali w Szczecinie międzynarodową konferencję na temat energetyki jądrowej. Dwudniowe obrady rozpoczęły się w poniedziałek.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.10.2010

Sprawdź jak blisko będziesz miał elektrownię atomową

Województwa złożyły do ministerstwa gospodarki 28 propozycji lokalizacji dla pierwszej polskiej elektrowni atomowej. W lutym wybranych zostanie kilka najlepszych propozycji. Z nich Polska Grupa Energetyczna wybierze ostateczne miejsce budowy

Pełną listę zgłoszonych lokalizacji podało ministerstwo gospodarki. Są to:

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.01.2010