Anna Widzyk

Rodzi się opór przeciwko neonazistom

Ponad dwa tysiące osób utworzyło w minioną sobotę w Pasewalku na północnym wschodzie Niemiec dwukilometrowy łańcuch ludzkich rąk, by zaprotestować przeciwko festynowi neonazistów. Był to pierwszy tak liczny protest w regionie, uchodzącym za bastion brunatnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.08.2012

Niemcy. Akcja przeciwko antypolskim plakatom wyborczym NPD

Niemiecka skrajna prawica znów sięga po antypolskie hasła w kampanii przed wyborami w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Dlatego w przygranicznych powiatach landu ruszyła akcja informacyjna, mająca uzmysłowić mieszkańcom, jakich manipulacji dopuszcza się NPD. "Chcemy dostarczyć argumentów obalających antypolskie slogany, które skrajna prawica umieszcza na swoich plakatach wyborczych" - powiedział w środę PAP koordynator projektu "perspektywa" Niels Gatzke.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.08.2011

Niemcy rezygnują z energii atomowej

Niemiecki rząd formalnie potwierdził w poniedziałek decyzję o rezygnacji Niemiec z energii atomowej do końca 2022 r. Jednocześnie przyjął pakiet projektów ustaw, które mają na celu przyspieszenie rozwoju energetyki opartej na źródłach odnawialnych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.06.2011

Dyrektor Nord Stream o obawach Szczecina i Świnoujścia (wywiad)

- Konsorcjum Nord Stream bardzo poważnie podchodzi do polskich obaw dotyczących wpływu Gazociągu Północnego na dostęp do portów w Szczecinie i Świnoujściu - powiedział dyrektor spółki Dirk von Ameln. - Nie mamy interesu w tym, by dochodziło do konfliktów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.02.2010