PS

Jak miasto wspiera wydarzenia religijne organizowane przez archidiecezję?

Folder z okazji kanonizacji Jana Pawła II, udostępnienie telebimu i niezbędnego sprzętu na transmisję mszy kanonizacyjnej, a także na Marsz dla Życia - taki jest udział miasta w wydarzeniach religijnych organizowanych przez Archidiecezję Szczecińsko-Kamieńską. Koszt - około 70 tys. zł

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.02.2014

Niemcy śmieją się z lotniska w Babimoście. "Boją się konkurencji"

Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" opisał, jak Polacy marnują unijne pieniądze. Wśród chybionych inwestycji wymienia Port Lotniczy Zielona Góra/Babimost. - Niemcy próbują odwrócić uwagę od własnych problemów z lotniskiem w Berlinie - komentuje radny sejmiku Czesław Fiedorowicz. - Dobrze, że piszą. Przynajmniej usłyszeli o naszym lotnisku - dodaje marszałek Elżbieta Polak.

Veröffenlichung/ data publikacji: 11.03.2013

Maskotki Euro 2012 tylko z Koszalina na cały świat

- To największa produkcja maskotek w historii Polski - mówi w "Metrze" Maciej Raczkowski, współwłaściciel koszalińskiej firmy Kolor Plusz. O czym mowa? O maskotkach na Euro 2012, które właśnie trafiają do sklepów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.02.2012

Białoruskie ministerstwo wnioskuje o zamknięcie opozycyjnych gazet

Białoruskie Ministerstwo Informacji zwróciło się z wnioskiem do Najwyższego Sądu Gospodarczego o wstrzymanie wydawania dwóch opozycyjnych gazet: "Naszej Niwy" i "Narodnej Woli" - podała w środę oficjalna agencja BiełTA.
Ministerstwo powołuje się na ustawę o mediach i jej punkt mówiący o skutkach udzielenia redakcji w ciągu roku co najmniej dwóch ostrzeżeń.

Veröffenlichung/ data publikacji: 27.04.2011

20 tomów akt ws. Katynia jest już w drodze do Polski

20 tomów akt śledztwa w sprawie zbrodni katyńskiej, które władze Rosji przekazały dziś Polsce, jest w drodze do Warszawy - poinformował prokurator z pionu śledczego warszawskiego oddziału IPN Marcin Gołębiewicz.

Veröffenlichung/ data publikacji: 23.09.2010

Rosja: komuniści znów negują odpowiedzialność Stalina za Katyń

Jeden z liderów Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Wiktor Iljuchin po raz kolejny zanegował odpowiedzialność Józefa Stalina za zamordowanie polskich oficerów w 1940 r. i zaapelował do premiera Rosji Władimira Putina o wznowienie śledztwa ws. Katynia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.09.2010

Komorowski na Westerplatte: Tutaj runął świat

Westerplatte było jednym z tych doświadczeń, które legło u podstaw determinacji w budowie nowego, lepszego świata europejskiego - mówił dziś rano prezydent Bronisław Komorowski podczas obchodów 71. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Bronisław Komorowski przemawiał jeszcze przed świtem, w rocznicę ataku hitlerowskich wojsk na Polskę. Westerplatte - mówił prezydent podczas obchodów - "to ważny skrawek polskiej ziemi, ważny dla polskiego doświadczenia, ważny z punkty widzenia polskiej dumy i honoru".

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.09.2010

Prof. Davies na Westerplatte: Trzeba odstawić anachroniczne myślenie

O odstawienie anachronicznego myślenia o "dawnej wielkości" i o dobre relacje w Europie zaapelował dziś na Westerplatte historyk prof. Norman Davies.
Przemawiając podczas uroczystości związanej z 71. rocznicą wybuchu II wojny światowej prof. Davies - zaznaczając, że "szkodliwa mitologia rośnie prędzej niż solidna wiedza historyczna" - przypomniał, że ówczesna Polska była innym krajem niż dzisiejsza, inne też były sojusze i okazały się nieskuteczne.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.09.2010

66 rocznica śmierci zakochanych z Auschwitz

66 lat temu Niemcy zgładzili dwoje więźniów Auschwitz, zakochanych w sobie Żydówkę Malę Zimetbaum i Polaka Edwarda Galińskiego. Ofiary zostały złapane po brawurowej ucieczce z obozu.
Niemcy przywieźli ich ponownie do obozu, gdzie po barbarzyńskim śledztwie skazali na śmierć. Wyrok został wykonany 22 sierpnia 1944 roku w Auschwitz II - Birkenau.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.08.2010

Dyrektor ZDF przerażony skandalicznym żartem komika Priola

Polski ambasador w Berlinie Marek Prawda rozmawiał z szefem telewizji niemieckiej ZDF Peterem Freyem na temat niesmacznego żartu w jednym z programów satyrycznych o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego - poinformowano portal wirtualnemedia.pl w ambasadzie.
W odpowiedzi na interwencję ambasadora oraz protesty widzów dyrektor programowy ZDF Thomas Bullet oświadczył, że również był przerażony żartami komika Urbana Priola i zapewnił, iż nigdy nie było zamiarem ZDF ranić uczuć narodu polskiego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.04.2010