Głogów

Kolejarze biorą się do roboty. Odrzanka do remontu

Kolejarze za blisko 400 mln zł wyremontują fragment Odrzanki z Głogowa do Czerwieńska. Trasa dziś jest w tragicznym stanie. Skorzysta też Zielona Góra. Będą nowe perony i szyny.

W kwietniu br. o fatalnym stanie lubuskiej Odrzanki usłyszała cała Polska. Miłośnik kolei z Nowej Soli pokazał na filmie rozsypujące się podkłady kolejowe i śruby mocujące tory, które można wyciągać jedną ręką. Wrzucone do internetu nagranie opublikowały ogólnopolskie media. O filmie dyskutowali fachowcy od kolejnictwa, ze stanu torowiska tłumaczył się minister transportu Sławomir Nowak.

Veröffenlichung/ data publikacji: 28.07.2012

Za głogowskim ratuszem archeolodzy dokopali się do zabytkowych piwnic

Na Starym Mieście w Głogowie archeolodzy znów dokopali się do starych, zabytkowych piwnic. Badają je w wielkim pośpiechu, bo trwa tu budowa placu z fontannami i ulicy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.09.2010

Głogów: Ruiny teatru szpecą Stare Miasto

Czy to się zmieni? Władze powiatu są gotowe przejąć ten zabytek od miasta. - Nie możemy pozwolić na dalsze jego niszczenie - zapewnia Grzegorz Aryż.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.09.2010

Miedziowe Zagłębie poparło Jarosława Kaczyńskiego

W powiecie głogowskim większość wyborców poparła Jarosława Kaczyńskiego. Podobnie jak powiatach polkowickim i lubińskim. Kandydat PO wygrał jednak w Głogowie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.07.2010

W Głogowie już liczą szkody po powodzi

Jeśli ktoś został poszkodowany przez powódź, to będzie mógł nie tylko uzyskać odszkodowanie w ubezpieczalni, ale także starać się o rządową pomoc przekazywaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak dotychczas nie wiadomo, ile takich osób jest w Głogowie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.05.2010

W Głogowie szykują się na przyjęcie fali. Będzie ewakuowana jedna wieś

Została podjęta decyzja o ewakuacji wsi Czerna w gminie Żukowice pod Głogowem. W Czernej mogą nie wytrzymać wały.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.05.2010