Grecja

Brunatny świt - Greckim neofaszystom dobrze w kryzysie

Kryzys gospodarczy wywindował faszystowski Złoty Świt do greckiego parlamentu. Partyjni bojówkarze napadają na imigrantów, demolują ich stragany i urządzają rajdy po kolorowych dzielnicach. Policja im nie przeszkadza, bo sama głosuje na faszystów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.10.2012

"FT": Grecja przeciwna niemieckiej propozycji kontroli budżetowej

Minister finansów Grecji Ewangelos Wenizelos zdecydowanie odrzucił forsowany przez Niemcy plan powołania organu kontrolującego grecki budżet w zamian za nową pomoc dla Aten w wysokości 130 mld euro - pisze w poniedziałek "Financial Times".Minister oświadczył, że takie posunięcie zmusiłoby jego kraj do wybierania między "pomocą finansową" a "godnością narodową".
"Niemcy, owszem, mają duże wpływy, ale ta propozycja idzie nieco poza granice, w jakich pozostałe kraje mogłyby ją poprzeć" - powiedział "FT" jeden z unijnych polityków uczestniczących w dyskusjach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 30.01.2012

Grecja kupuje broń za 2 mld euro

Grecja stoi na progu bankructwa, by przeżyć pożycza miliardy euro, a mimo to kupuje okręty podwodne, czołgi i samoloty. - Kryzys kryzysem, ale moi rodacy ciągle boją się Turków - wyjaśnia ekspert.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.05.2010