dejot

Niezabezpieczony wrak Tu-154 niszczeje pod Smoleńskiem

- To budzi obawy i niepokój - powiedział prokurator generalny Andrzej Seremet o braku zabezpieczenia wraku Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. - Strona rosyjska zaniedbuje, nie wywiązuje się ze swoich obowiązków - dodał szef MON Bogdan Klich

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.09.2010

PiS i Macierewicz zbadają "zbrodnię" smoleńską

Parlamentarny zespół ds. zbadania katastrofy smoleńskiej rozpoczął swoje działanie we wtorek. Zespół powstał z inicjatywy parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, a na jego czele stanął Antoni Macierewicz. Zdaniem przewodniczącego polityczna odpowiedzialność za katastrofę "jest jasna".

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.07.2010

Jest porozumienie w sprawie krzyża. Trafi do kościoła św. Anny

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego, zostanie przeniesiony do kościoła akademickiego św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie - postanowili przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, władz naczelnych organizacji harcerskich i Duszpasterstwa Akademickiego Kościoła św. Anny.
Jednocześnie Kancelaria Prezydenta RP oraz Kościół Warszawski zobowiązały się do ,,niezwłocznego podjęcia działań, zmierzających do godnego upamiętnienia ofiar katastrofy".

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.07.2010

"Jak nie wyląduję (my), to mnie zabije (ją)"

Te słowa miał wypowiedzieć kapitan prezydenckiego Tu-154 tuż przed katastrofą - dowiedział się nieoficjalnie TVN24.
Na kilka chwil przed katastrofą kapitan samolotu Arkadiusz Protasiuk miał powiedzieć: "Jak nie wyląduję/wylądujemy, to mnie zabiją/zabije". Wcześniej ten fragment był oznaczony jako niezrozumiały. Na razie nie wiadomo, w jakim kontekście padły te słowa.

Veröffenlichung/ data publikacji: 15.07.2010

Zmarł ks. prałat Henryk Jankowski

W poniedziałek wieczorem zmarł ks. prałat Henryk Jankowski - kapelan "Solidarności", wieloletni proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku. Miał 74 lata

Veröffenlichung/ data publikacji: 12.07.2010