rik

Vaclav Havel nie żyje

Były prezydent zmarł w swym wiejskim domu w Hradeczku, na pogórzu karkonoskim. Jak podało czeskie radio publiczne, Havel zmarł w nocy z soboty na niedzielę, we śnie. - Były prezydent Czech, działacz antykomunistyczny Vaclav Havel zmarł w niedzielę - potwierdziła w oświadczeniu jego asystentka Sabina Tanczevova. Przy umierającym czuwała żona Dagmar i kilka zakonnic.

Veröffenlichung/ data publikacji: 18.12.2011

David Irving ze swoimi "turystami" w kwaterze Himmlera

David Irving, kontrowersyjny brytyjski historyk, karany za kłamstwo oświęcimskie oprowadzał uczestników zorganizowanej przez siebie wycieczki po dawnej kwaterze dowódcy SS Heinricha Himmlera w Pozezdrzu na Mazurach.

Veröffenlichung/ data publikacji: 24.09.2010

SLD: Nastąpił przechył w stronę jednej religii

- W państwie polskim nastąpił przechył w stronę jednej religii. Państwo polskie zaangażowane jest w obronę, ochronę i wspieranie interesów jednego kościoła - powiedział kandydat SLD na prezydenta Szczecina, Jędrzej Wijas. Grzegorz Napieralski zaproponował, by pieniądze przeznaczane dziś na lekcje religii były kierowane na unowocześnienie szkół.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.09.2010

Niemiecki Kościół zaostrza walkę z molestowaniem

Kościół katolicki w Niemczech zamierza informować prokuraturę o każdym podejrzeniu nadużyć seksualnych ze strony duchownych i pracowników - poinformował w Trewirze pełnomocnik episkopatu ds. nadużyć biskup Stephan Ackermann.
Wyciągając konsekwencje z niedawnego skandalu w związku z molestowaniem dzieci w szkołach i instytucjach podlegających Kościołowi katolickiemu, Niemiecka Konferencja Biskupów przyjęła nowe wytyczne postępowania w przypadkach nadużyć.

Veröffenlichung/ data publikacji: 01.09.2010