AGKO

Sensacyjny sondaż: PiS zdecydowanie wyprzedza PO

39 proc. poparcia dla PiS, 33 proc. dla PO, 9 proc. dla SLD, a Ruch Palikota i PSL na granicy progu wyborczego z 5-procentowym poparciem - to wyniki najnowszego sondażu TNS Polska dla TVP Info. To pierwszy sondaż TNS Polska od lat, w którym PiS ma przewagę nad PO.
Został on przeprowadzony telefonicznie w dniach 3-5 października na próbie 1000 osób, a więc po marszu "Obudź się Polsko", po debacie ekonomicznej PiS, po przedstawieniu przez partię Jarosława Kaczyńskiego kandydata na premiera i po zapowiedzi kolejnej debaty - tym razem o zapaści w służbie zdrowia.

Veröffenlichung/ data publikacji: 06.10.2012

Marsze 11 listopada ostatni raz po staremu

Od początku pomysł prezydenta zaostrzenia ustawy o zgromadzeniach budził sprzeciw organizacji pozarządowych. Apel o odrzucenie wysłało do Senatu 167 organizacji i 1100 obywateli, osobną prośbę wystosowała część działaczy antykomunistycznego podziemia. W trakcie prac w parlamencie cześć propozycji prezydenta została złagodzona. I w takiej postaci została uchwalona.
Co wprowadza: ...

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.10.2012

Wiceszef BOR zdymisjonowany za Smoleńsk

Zarzuty niedopełnienia obowiązku i poświadczenia nieprawdy usłyszał gen. Paweł Bielawny, wiceszef BOR. W czwartek rano tłumaczył się w prokuraturze z organizacji tragicznego lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska w kwietniu 2010 r. Po południu został zdymisjonowany.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.02.2012

Nowak odwołał Edmunda Klicha

Sławomir Nowak odwołał Edmunda Klicha z funkcji szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Odwołania przewodniczącego komisji domagała się większość członków Komisji. Wniosek o odwołanie Klicha trafił do ministerstwa w ubiegłym tygodniu. Klich traci nie tylko funkcję, przestaje też być członkiem Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2012

Premier zgłasza swoje propozycje zmian w ustawie refundacyjnej

Istota ustawy refundacyjnej jest nie do ruszenia. Forma protestu lekarzy jest nie do zaakceptowania. Do dyskusji są postulaty: nie karania lekarzy, gdy nie da się w stu procentach sprawdzić czy pacjent jest ubezpieczony, kwestia opisywania poziomu refundacji dla leków, które mają jeden wymiar refundacji a także postulat, by zmodyfikować system kar dla lekarzy popełniających błędy - zapowiedział Donald Tusk po spotkaniu ze środowiskiem lekarzy.

Veröffenlichung/ data publikacji: 05.01.2012

Nowicka nadal wicemarszałkiem.

Za wnioskiem o odwołanie zagłosowało 160 posłów, przeciw było 237, wstrzymało się 23.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.12.2011

Zapowiedzi Tuska. Punkt po punkcie

Pełne konkretów było piątkowe expose Donalda Tuska. Zobacz jakie zmiany zaproponował szef rządu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.11.2011

''Tygodnik Powszechny'' w obronie księdza Bonieckiego. Kto przeciw?

Cenzurowanie ks. Bonieckiego w imię jakkolwiek rozumianej "poprawności eklezjanej" ośmiesza Kościół - pisze w komentarzu redaktor naczelny Tygodnia Powszechnego Piotr Mucharski. W komentarzu Mucharski oczekuje, że zwierzchnicy ks. Bonieckiego wytłumaczą się z narzuconego mu zakazu wypowiadania się publicznie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 03.11.2011

Tyle kosztuje Kościół

Fundusz Kościelny kosztuje budżet 94 mln zł, 1 proc. z PIT mógłby uszczuplić dochody państwa nawet o 500 mln zł rocznie - pisze tygodnik Polityka, który przeanalizował ile państwo daje na Kościół.

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.10.2011

Pięć województw dla PiS

PO i PiS podzieliły między siebie Polskę. Na szesnaście województw, tylko w pięciu wygrał PiS. Największa różnica między PiS (48,6 proc.) a PO(23,5 proc.) jest na Podkarpaciu - podaje TVN24 na swojej stronie.
Największe poparcie PO dostała w województwie pomorskim - aż 51,4 proc. PiS ma tam zaledwie 25,2 proc., trzeci jest Ruch Palikota z poparciem 8,9 proc., SLD - 5,6 proc.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.10.2011