Michał Kurowicki

Woda czysta jak w... Sławie!

Turystyczna gmina przygotowuje się do sezonu. W tym roku koncerty zaczną się już na początku maja. Obok plaży trwa budowa nowych pawilonów handlowych. Najważniejsze jednak, że woda w jeziorze robi się coraz czystsza.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.04.2011

W Bytomiu kolejne budynki będą miały świeże... tynki!

Dobre rezultaty przynosi współpraca władz miasta z mieszkańcami, w ramach fundacji ,,Moje miasto”. Razem udało się odnowić wiele zabytkowych domów. Do końca lipca blask odzyska kolejna kamienica przy ul. Dworcowej 9.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.04.2011

Gm. Sława: nad jeziora pojedziemy po nowym asfalcie

Turystyczna gmina przebudowuje swoje drogi. Część zostanie oddana przed rozpoczęciem sezonu. Pozostałe będą remontowane aż do września. Na ten ambitny projekt udało się zdobyć dofinansowanie z programu ,,schetynówek”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 31.03.2011

Nowosolskie przedszkole po... europejsku!

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 i ich rówieśnicy ze słonecznej Malty będą realizowały wspólne zadanie. Dzięki komputerowi i satelitarnemu połączeniu porozmawiają razem w ramach projektu ,,Dzieci pana Astronoma”.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.03.2011

Mohammed Laid Benharzallah to algierski... nowosolanin

Mohammed Laid Benharzallah mieszka w naszym mieście od maja ubiegłego roku. Jest prawdopodobnie jedynym nowosolskim Algierczykiem. Przyjechał do Polski, żeby zamieszkać ze swoją żoną Agnieszką i małym synkiem Rayanem.
Veröffenlichung/ data publikacji: 20.03.2011

W Otyniu istnieje Cmentarz Dzieci Nienarodzonych

Nienarodzone Dzieci z naszego powiatu znalazły w końcu godne miejsce pochówku. Wszystko zorganizował łańcuszek ludzi dobrej woli. Pierwszy pogrzeb odbył się pod koniec ub. roku. Następny szykowany jest na czerwiec.

Veröffenlichung/ data publikacji: 09.02.2011