jm

Tak wyglądał XVII-wieczny Gorzów

Wiecie, jak wyglądało miasto cztery wieki temu? Wokół murów była fosa, przy moście stała brama, a obok katedry był ratusz. To wszystko możemy już zobaczyć na makiecie miasta w Spichlerzu.

Veröffenlichung/ data publikacji: 22.12.2012

Rozrabiali w trakcie meczu. Teraz za to odpowiedzą

Policjanci zatrzymali w sobotę dwóch mężczyzn, którzy podczas transmisji meczu piłkarskiego w strefie kibica w Witnicy zakłócali ład i porządek publiczny. Jeden z nich odpowie także za znieważenie policjanta oraz złamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.06.2012

Ks. Tadeusz Lityński przyjął święcenia biskupie

Kilka minut po południu ks. Tadeusz Lityński z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce abpa Celestino Migliore przyjął święcenia biskupie. 50-letni kapłan został biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Veröffenlichung/ data publikacji: 16.06.2012

Senator Woźniak: Zelektryfikujmy linię Kostrzyn - Krzyż

Władze samorządowe województwa rozpoczynają prace nad aktualizacją Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego. Senator PO Henryk Maciej Woźniak apeluje do nich, by wpisały do niej zapis o elektryfikacji linii kolejowej przez Gorzów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.08.2011

Zmieści się tu 8 km akt!

Wczoraj ruszyła budowa nowego budynku Archiwum Państwowego. - Zapewni on przede wszystkim odpowiednie warunki do przechowywania dokumentów - mówi dyrektor Dariusz Rymar.

Veröffenlichung/ data publikacji: 02.08.2011

Prezydent Jędrzejczak został skazany na 6 lat więzienia!

W najgłośniejszej sprawie karnej w historii Gorzowa sędzia Dariusz Hendler orzekł, że prezydent miasta Tadeusz Jędrzejczak jest winny. Dostał karę 6 lat bezwzględnego więzienia. Sąd orzekł też 8-letni zakaz wykonywania przez niego funkcji publicznych. Prezydent Jędrzejczak po wyjściu z sali sądowej powiedział: - Jestem dobity ostatecznie, ale będę walczyć. Wyrok jest niesprawiedliwy i złożę apelację. Jestem niewinny!

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.07.2011