Dominika Olszewska

Z miłości do Puszczy

Akcja działaczy Greenpeace z Polski, Finlandii, Austrii i Węgier zaczęła się kilka minut po godz. 9. Postawiła na nogi policję. - Ekolodzy weszli na dach po piorunochronie. Poprosiliśmy ich, by zdjęli banner i zeszli z dachu. Nie posłuchali. Na razie nie będziemy ich ściągać - przyznała Edyta Wisowska z policji.
Ekolodzy zaczęli rozbijać przed ministerstwem "zielone miasteczko". - Dość wycinania Puszczy Białowieskiej: to nasz krzyk rozpaczy - mówił Robert Cyglicki, szef Greenpeace Polska. - Puszcza od lat jest dewastowana.

Veröffenlichung/ data publikacji: 13.08.2010

Pomysł ekologów na walkę z powodzią: poldery, a nie wały

By znacznie obniżyć ogromną falę powodziową w Warszawie, wystarczyło wybudować na Mazowszu pięć polderów - uważają ekolodzy. Przez lata bezskutecznie pukali z gotowym raportem do urzędów.

Veröffenlichung/ data publikacji: 29.05.2010

Zrobieni w wały

Jak powstała ta ogromna fala?

- To powódź opadowa, której przyczyną są intensywne i długotrwałe opady na południu Polski. W niektórych miejscach w jeden dzień spadło tyle deszczu, co w ciągu miesiąca. W przyrodzie - jak napadało, to potem woda musi gdzieś odpłynąć.

Dlaczego woda przerwała wały w tak wielu miejscach?

Veröffenlichung/ data publikacji: 26.05.2010

Kościół chce Białołęki

Kościół chce przejąć ostatnie wolne grunty w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Stara się o teren, gdzie ma powstać strategiczne skrzyżowanie, szkoły, przedszkola i boisko

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.12.2008

Nocne targi ws. powstańczej poczty na niemieckiej aukcji

Przez całą noc z piątku na sobotę przedstawiciele polskiego i niemieckiego rządu oraz pracownicy Muzeum Powstania Warszawskiego nerwowo negocjowali, kto ma kupić kolekcję.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.02.2008

Na ratunek kolekcji powstańczej poczty

Kolekcja poczty polowej z Powstania Warszawskiego trafiła na aukcję Domu Aukcyjnego Ulrich Felzmann Briefmarken Auktionen w Düsseldorfie w środę. Napisała o tym wczorajsza "Rzeczpospolita".

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.02.2008