zyt

Kibolski terror

Kibole atakują nie tylko na stadionach. Ci związani z Legią w sobotę w podwarszawskich Łomiankach przerwali mecz znienawidzonej Polonii. W niedzielę w Gdyni kibole Ruchu Chorzów pobili meksykańskich marynarzy.
W niższych ligach nie obowiązuje zakaz odpalania rac i rzucania petard. - Takich ludzi można ukarać tylko za naruszenie przepisów kodeksu karnego - mówi anonimowo oficer policji.

Veröffenlichung/ data publikacji: 19.08.2013

Z Zamojszczyzny do Auschwitz

70 lat temu, 10 grudnia 1942 roku, z obozu przejściowego w Zamościu wyruszył pierwszy transport z Polakami z Zamojszczyzny, których Niemcy umieścili w Auschwitz. Wysiedlenia wiązały się z planami stworzenia "niemieckiej przestrzeni życiowej" na Wschodzie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.12.2012

Odszedł Bohdan Osadczuk, orędownik pojednania polsko-ukraińskiego

W wieku 91 lat zmarł Bohdan Osadczuk, orędownik pojednania polsko-ukraińskiego, współpracownik paryskiej "Kultury" i laureat nagrody "Rz" im. Giedroycia - przekazała Bogumiła Berdychowska z Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Veröffenlichung/ data publikacji: 20.10.2011

Czy byk oczaruje krowę-uciekinierkę?

Krowa Yvonne uciekła z niemieckiej farmy w maju. Próby pojmania zwierzęcia jak dotąd się nie powiodły. Krowie grozi śmierć z ręki myśliwego.
Yvonne uciekła z gospodarstwa w pobliżu miasta Muhldorf wkrótce po tym, jak przywieziono ją tam z Austrii. Od tego czasu ukrywa się w bawarskich lasach, czasem wychodząc na okoliczne drogi. Niewiele brakowało, by doszło do kolizji z policyjnym radiowozem. Wtedy władze uznały, że krowa stanowi zagrożenie dla ruchu drogowego i zapadł wyrok: śmierć z ręki myśliwego.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.08.2011

Kaczyński: "musimy odnowić ziemię"

21:19
Zebrani przed Pałacem Prezydenckim rozpoczęli modlitwę kończącą zaplanowane na dziś uroczystości.

21:06
- Mogę tylko powiedzieć jedno słowo: dziękuję. To co zwróciło moją uwagę i z czego czerpię olbrzymią radość to wielka liczba osób młodych. Dziękuję młodzieży, młodemu pokoleniu - mówi Kaczyński do tłumu sympatyków.

Veröffenlichung/ data publikacji: 10.04.2011

Sondaż: zakazać mówić po polsku, pozamykać polskie szkoły

Opiniotwórczy dziennik "Lietuvos Rytas" zamieścił sondaż przeprowadzony wśród czytelników, według którego blisko połowa Litwinów chce zakazu używania języka polskiego na Wileńszczyźnie

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.04.2011

Niemka oskarżona o spowodowanie śmierci Polaków

Prokuratura w Poczdamie wniosła akt oskarżenia przeciwko Niemce, która spowodowała wrześniowy wypadek polskiego autokaru pod Berlinem. Oskarżono ją o nieumyślne spowodowanie śmierci 14 osób.

Veröffenlichung/ data publikacji: 14.01.2011

16 osób w finale konkursu do Rady Nadzorczej Polskiego Radia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wytypowała 16 osób startujących w konkursie do Rady Nadzorczej Polskiego Radia. Po merytorycznej ocenie nadesłanych kandydatur z konkursu odpadło 26 osób.

Veröffenlichung/ data publikacji: 08.12.2010

"Multikulti" się nie udało

Próby stworzenia w Niemczech społeczeństwa wielokulturowego "zdecydowanie zawiodły - stwierdziła kanclerz Angela Merkel. Podgrzewa to niemiecką dyskusję na temat imigrantów

Veröffenlichung/ data publikacji: 17.10.2010

Niemcy: wiceszefowa dyplomacji nieprzekonana do Kaczyńskiego

Polska zadecyduje w drugiej turze wyborów prezydenckich o swej dalszej drodze w UE - oceniła niemiecka wiceminister spraw zagranicznych, liberalna polityk Cornelia Pieper.

Veröffenlichung/ data publikacji: 21.06.2010